Godzina kodowania 2017

Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata.
Uczniowie klasy 5b również dołączyli do akcji, kodując tym razem na macie Mistrzów Kodowania.  Grali w gry „prostokąty”,   „największa parzysta”, „najmniejsza nieparzysta” dostępne na stronie Mistrzów Kodowania.

20171205_130104
20171205_132733 20171205_122153

BLIŻEJ SZTUKI – KONCERT W TEATRZE ŚLĄSKIM W KATOWICACH

30 listopada, w czwartek, 18 uczniów naszej szkoły z opiekunami obejrzało w Teatrze Śląskim w Katowicach spektakl taneczny pod tytułem „Obertaniec-Oberwaniec”. Przedstawienie w wykonaniu młodych tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego jest kompilacją tańców, pieśni i muzyki, inspirowanych muzyką ludową. Autorką choreografii jest Pani Zofia Czechlewska. Usłyszeliśmy utwory ludowe, a także kompozycje F.  Chopina i W. Lutosławskiego, w nowych, ciekawych aranżacjach. Muzykę wykonywała rewelacyjnie kapela ZPiT „Katowice”.

Spektakl bardzo podobał się naszym młodym melomanom, planujemy następne wyjazdy na koncerty. Chętnych zapraszamy!

Dziękujemy Pani Beacie Cepok za opiekę podczas wyjazdu :).