Godzina kodowania 2017

Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata.
Uczniowie klasy 5b również dołączyli do akcji, kodując tym razem na macie Mistrzów Kodowania.  Grali w gry „prostokąty”,   „największa parzysta”, „najmniejsza nieparzysta” dostępne na stronie Mistrzów Kodowania.

20171205_130104
20171205_132733 20171205_122153

BLIŻEJ SZTUKI – KONCERT W TEATRZE ŚLĄSKIM W KATOWICACH

30 listopada, w czwartek, 18 uczniów naszej szkoły z opiekunami obejrzało w Teatrze Śląskim w Katowicach spektakl taneczny pod tytułem „Obertaniec-Oberwaniec”. Przedstawienie w wykonaniu młodych tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego jest kompilacją tańców, pieśni i muzyki, inspirowanych muzyką ludową. Autorką choreografii jest Pani Zofia Czechlewska. Usłyszeliśmy utwory ludowe, a także kompozycje F.  Chopina i W. Lutosławskiego, w nowych, ciekawych aranżacjach. Muzykę wykonywała rewelacyjnie kapela ZPiT „Katowice”.

Spektakl bardzo podobał się naszym młodym melomanom, planujemy następne wyjazdy na koncerty. Chętnych zapraszamy!

Dziękujemy Pani Beacie Cepok za opiekę podczas wyjazdu Smile.