Działalność charytatywna

1.  Nakrętki

Zbieramy nakrętki, które oddajemy Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Kulejące Anioły”.

2.  Warto się dzielić

Staramy się pomagać  - klik,    klik

3.  Szlachetna paczka

Przystąpiliśmy do tej pięknej i potrzebnej akcji. Koordynatorem w naszej szkole jest Mariola Jaworska.  Klik,  klik,  klik.

4.  potrzeby serca

Przed świętami Bożego Narodzenia prowadzona jest akcja                   „Z potrzeby serca”, którą koordynują P. M. Mańka i M. Jaworska.

2005- klik, 2006- klik, 2011-klik, 2013- klik-, 2014-klik, 2015 – klik

5. Góra grosza

Co roku bierzemy udział w akcji „Góra Grosza”, której celem jest pomoc dzieciom wychowującym się poza domem rodzinnym. W naszej szkole akcję koordynuje P. B. Kudela a przeprowadza SRU.

2005,   2007,  2011,   2012,   2014,    2015 ,    2016

6. Tydzień Misyjny

2016 – Wyślij pączka do Afryki – klik,  podziękowania

2015 – Wyślij plecak do Afryki – klik

2014 – Pomagamy innym - klik

7.  Ogólnopolski Projekt Misyjny „Młodzi dla Kamerunu”

Pomagamy budować przedszkole 2017 – Kiermasz Walentynkowy,  relacja z kiermaszu.

Akcja – podziękowanie „Wyślij kredki dla Afryki ” 2015

IMG_20150101_2228212014 – W  tygodniu misyjnym przypadającym od 19-25 października nasza szkoła włączyła się w Ogólnopolski projekt „Młodzi dla Kamerunu”. W ramach tego projektu dzięki wspólnym działaniom powstają w Kamerunie kolejne szkoły, wspomagana jest edukacja, wspierana jest adopcja na odległość, dostarczane są leki dla najbiedniejszych, wspierana jest opieka zdrowotna.

Gościliśmy wolontariuszy biorących udział w tym projekcie. Zostaliśmy IMG_20150101_222838zapoznani z ogromnymi problemami związanymi z edukacją tamtejszych dzieci i młodzieży. Zorganizowaliśmy w szkole kiermasz misyjny, sprzedawaliśmy pierniki, różańce wykonane przez uczniów oraz inne artykuły. Zebraliśmy 583 zł, które przekazaliśmy na akcję „Kolorowanki dla Afryki”przeprowadzonej w ramach Projektu Misyjnego”

klik,         klik,          klik

Tydzień misyjny XI 2015 w naszej szkole oraz  projekt Młodzi dla Kamerunu  – Plecaki w ramach akcji 2015

8.  Misyjne Kolędowanie  dla Tajlandii 2017 i tu

9.  Pomagamy zwierzętom

W przedszkolu co roku jesienią P. Kornelia Pala prowadzi zbiórkę żywności, kocy i innych potrzebnych zwierzętom rzeczy dla Fundacji Zwierzęcej „Arkadia” w Pszczynie.

10.  Adopcja serca

W październiku 2008 roku nasza szkoła adoptowała w ramach tzw. „Pallotyńskiej adopcji na odległość” dwóch uczniów z Rwandy. Uczniowie zaadoptowali Claudine Umuhoza, nauczyciele Patricka Ntarikutimana. Otrzymaliśmy ich dane personalne oraz zdjęcia.

Adopcja na odległość polega na wpłacaniu każdego miesiąca 73 zł. na konto Sekretariatu Misyjnego w Warszawie. Stamtąd pieniądze są przekazywane do placówki misyjnej w diecezji Kigali w Rwandzie. Dzięki tym wpłatom dzieci mogą się uczyć i mają zapewnione podstawowe warunki życia.

Jesteśmy z nimi  w stałym kontakcie listowym. Z nadesłanej  ostatnio korespondencji wiemy, że Claudine zaczęła pierwszą klasę szkoły ponadpodstawowej. Jest sympatyczną, towarzyską nastolatką, dobrą uczennicą, chciałaby w przyszłości zostać  lekarzem. Jej ojciec nie żyje, mama ma innego męża. Claudine mieszka z babcią w podeszłym wieku. Jest bardzo wdzięczna uczniom naszej szkoły, za dobre serce i pomoc materialną. W ostatnim liście napisała „Dzięki wam odzyskuję radość i siły aby walczyć, bardzo Was kocham”.

Patrick Ntarikutimana  ma dziewięć lat, chodzi do drugiej klasy szkoły podstawowej, jest spokojnym i miłym chłopcem. Ma problemy z oczami, które często go bolą, a rodzina ma ograniczony dostęp do służby zdrowia. Mama Patricka  bardzo dziękuje nauczycielom za okazywaną pomoc i otwarte serce.

dziewczynka

Claudine Umuhoza  i  Patrick Ntarikutimana

Chłopczyk

11.  Pieluszka dla chorego Maluszka – hospicjum dla dzieci w Tychach

12.  Hospicjum o. Pio ,  Kiermasz Wielkanocny,  Kiermasz Wiosenny 2017 i tu

13.  Wylosuj Anioła

14.  Podaruj dzieciom uśmiech.