Pierwszoklasista

Informacje dla rodziców dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej 2017/2018

wychowawcy: Beata Skrzypiec oraz Karina Głowacka-Bieszczad

Wyposażenie ucznia
W tornistrze:

• Podręczniki i ćwiczenia dzieci otrzymają w szkole. Nalezy je oprawić i opisać (naklejka z imieniem i nazwiskiem w prawym dolnym rogu).
  • Zeszyt w wąskie linie (16-kartkowy), zeszyt w kratkę(16-kartkowy), zeszyt do kores­pondencji (32- kartkowy). Wszystkie zeszyty oprawione (naklejka w prawym dolnym rogu z imieniem i nazwiskiem).
  • Piórnik. W piórniku: ołówek (najlepiej HB, kredki ołówkowe, mazaki, gumka, temperówka, nożyczki, linijka.
  • Klej (najlepiej w sztyfcie Glue Stick – żółty) oraz kredki świecowe (najlepiej Bambino).

W klasie:

• 2 teczki, 2 bloki rysunkowe białe, blok techniczny biały oraz blok techniczny kolorowy, papier do wycinanek, gazeta służąca za podkładkę.
  • Plastelina i farby akwarelowe i plakatowe (najlepiej Astra lub Bambino), 2  pędzelki różnej grubości,
  • Pastele olejne.

W szafce na korytarzu:

• Strój gimnastyczny w woreczku: biała koszulka, spodenki, obuwie na salę gimnastyczną  ( z białą, gumową podeszwą).
  • Obuwie zmienne do chodzenia po szkole.

W domu:

• bibuły marszczone i cienkie bibułki, liczydło

Wszystkie przybory i materiały należy podpisać i oznaczyć.