Pierwszoklasista

Informacje dla rodziców dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej 2016/2017

wychowawca: Beata Goleń  – Świgoń

Podręczniki
religia: Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa 1 – katechizm i zeszyt ćwiczeń wyd. WAM Kraków

Pozostałe podręczniki i ćwiczenia uczniowie otrzymują bezpłatnie.

Wyposażenie ucznia
W tornistrze:

• Podręczniki i ćwiczenia, zeszyt w linie, zeszyt w kratkę, zeszyt do kores­pondencji (oprawione, naklejka w prawym dolnym rogu z imieniem i nazwiskiem).
  • Piórnik. W piórniku: ołówek, kredki ołówkowe, mazaki, gumka, temperówka, nożyczki, linijka.
  • Klej (najlepiej w sztyfcie Glue Stick) oraz kredki świecowe (najlepiej Bambino).
  • Patyczki do liczenia

W klasie:

• 2 teczki, blok rysunkowy, blok techniczny biały oraz blok techniczny kolorowy, papier do wycinanek, gazeta służąca za podkładkę.
  • Plastelina i farby plakatowe (najlepiej Astra lub Bambino), 2 płaskie pędzelki różnej grubości, pastele olejne.

W szafce na korytarzu:

• Strój gimnastyczny w woreczku: biała koszulka, spodenki, obuwie na salę gimnastyczną

( z białą, gumową podeszwą).

• Obuwie zmienne do chodzenia po szkole.

W domu:

• bibuły marszczone i cienkie bibułki, liczydło

Wszystkie przybory i materiały należy podpisać i oznaczyć.