Najmłodsi uczniowie uczą się podstaw programowania

„Zaprogramuj przyszłość” to projekt, dzięki któremu blisko 20 000 uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z niewielkich miejscowości nauczy się podstaw programowania i rozwinie umiejętności cyfrowe w praktyce. main_logo

Kilka spotkań w projekcie już za nami.  Realizujemy je w formie zajęć pozalekcyjnych w godzinach popołudniowych lub w sobotę. Na razie pracujemy i bawimy się offline na macie edukacyjnej, którą otrzymaliśmy. Przed nami jeszcze wiele atrakcji!

pizap.com15129198436231

Mikołajkowe rozgrywki

6 grudnia na lekcjach matematyki uczniowie klas V-VII uczestniczyli w Mikołajkowych rozgrywkach. Ogromną frajdę sprawiła im gra w Numerabis, Rummikub, Abalone Classic czy Blokus zakupione dzięki dofinansowaniu Fundacji mPotęga w ramach projektu „Matma jest cool!”.
Jak wiadomo, gry to świetny sposób, aby w postaci zabawy, rywalizacji, rozrywki „zmusić” uczniów do myślenia: logicznego, matematycznego, przestrzennego. Gry rozwijają zdolności manualno – umysłowe w bardzo naturalny i przyjazny dla dzieci sposób. Dodatkową korzyścią, która wpływa pozytywnie na udział w takich grach jest fakt, że są one przeznaczone dla grup. Podczas zabaw i gier w grupach następuje proces integracji.
Pozytywne emocje, rywalizacja podczas gry sprzyja aktywności mózgu i podnosi efektywność nauczania.