Jadłospis w przedszkolu

Intendent – Sylwia Malcharek tel. 600 530457

17.12-21.12.2018

Poniedziałek

 

 

Chleb razowy z masłem (1,7) kiełbasa szynkowa*, rzodkiewka, herbata z cukrem trzcinowym i cytryną, mandarynki Zupa z soczewicy (6,7),
Kopytka z masłem i cukrem (1,3,7),
kompot
Wek z masłem (1,7), pomidor, herbata z sokiem
Wtorek Zupa mleczna z kaszą kukurydzianą (7), Strucla z masłem i miodem (1,7),  herbata z cukrem i cytryną, śliwka suszona Rosół z makaronem (1),
Kotlet drobiowy (1,3), ziemniaki, marchewka z groszkiem (1,6); kompot
Baton orzechowo -migdałowy (1,7,9),sok
Środa Chleb pszenny i razowy z masłem (1,7) ogórek zielony, pasztet*, herbata z cytryną i cukrem; pomarańcza Krem brokułowy  z groszkiem
ptysiowym (1,7),
Gulasz wołowy (1), kasza gryczana, surówka z kapusty kiszonej, kompot
Sezamki (10),
jabłko, kisiel
Czwartek Chleb pszenny z masłem (1,7), kiełbaski śląskie grzane*, ketchup dla dzieci*, herbata z cytryną i miodem, brzoskwinia Barszcz z ziemniakami  (1,7), Paprykarz drobiowy (1), ryż paraboliczny,kompot Jogurt grecki z owocami (7), sucha rurka (1)
Piątek Chleb razowy z masłem (1,7); pasta z tuńczyka (3,4); herbata z cytryną i cukrem, banan Zupa pomidorowa z kuleczką (1,7),Jajko w sosie musztardowym (1,3,6,7), ziemniaki, fasolka szparagowa (6) kompot Piernik (1,3),herbata owocowa z cukrem trzcinowym

24.12-28.12.2018

Poniedziałek Chleb pszenny z masłem (1,7), dżem, herbata z cukrem i cytryną, figi suszone Zupa jarzynowa, Paluszki rybne (1,3,4); ziemniaki; marchewka Baby; kompot Ciasteczka Sante, herbata z cytryną i cukrem
Wtorek Wesołych Świąt! J
Środa
Czwartek  

Chleb pszenny z masłem (1,7), serek waniliowy (7), herbata z cytryną i cukrem, orzech włoski (8)

Rosół z lanym ciastem (1,3), Gulasz wieprzowy (1), kasza jęczmienna(1), warzywa gotowane, kompot Ciastka zbożowe Cookis (1); Mus Kubuś
Piątek Chleb pszenny z masłem (1,7); śledzie w pomidorach(4,*); herbata z cytryną i cukrem trzcinowym, jabłko Zupa ogórkowa z ziemniakami (1,7), Kasza jaglana z sosem owocowym (1),kompot Wafle kukurydziane z powidłami, sok


 

Alergeny występujące w posiłkach
1,Zboża zawierające gluten
2.Skorupiaki i produkty pochodne

3.Jaja i produkty pochodne
4.Ryby i produkty pochodne
5.Orzeszki ziemne (arachidowe)
6.Soja i produkty pochodne
7.Mleko i produkty pochodne
8. Orzechy
9.Seler i produkty pochodne
10.Nasiona sezamu i produkty pochodne
11.Dwutlenek siarki
12,Łubin
13.Mięczaki

  * Zgodnie z informacjami od producentów użyte produkty gotowe (np. kakao, herbata, dżem, ketchup, koncentrat pomidorowy, produkty z mięsa) mogą zawierać śladowe ilości alergenów: glutenu, mleka łącznie z laktozą, jaj, soi, orzechów, selera i gorczycy.

Do przygotowania posiłków używane są przyprawy:
pieprz, pieprz ziołowy, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, oregano, bazylia, tymianek, kminek, majeranek, zioła prowansalskie, papryka słodka, cukier waniliowy.


Przypominamy jednocześnie, że w żywieniu dziecka nie powinno się ograniczać produktów alergizujących, chyba, że występuje wyraźne wskazanie lekarza ( w takim wypadku należy dostarczyć do przedszkola stosowne zaświadczenie o alergii występującej u dziecka).
Racjonalne żywienie jest ważne w każdym wieku, a dla malucha może być wręcz kluczowe dla rozwoju.

Dzieci bez ograniczeń mają udostępnioną do picia wodę mineralną niegazowaną podawaną w naczyniach jednorazowego użytku.

Szkoła z klasą!