Jadłospis w przedszkolu

Intendent – Sylwia Malcharek tel. 600 530 457

15.07-19.07.2019

Poniedziałek

 

 

Chleb pszenny z masłem(1,7),
kiełbaski grzane*, ketchup dla dzieci;  herbata z cukrem i cytryną, gruszka
Zupa pomidorowa z kuleczką(1,7), Ryż biały na mleku(7); masło(7); cukier, cynamon; kompot Kokosanki(7); sok
Wtorek Cheb pszenny z masłem (1,7), papryka czerwona, pomidor; rzodkiewka; jajko(3); herbata z cukrem i cytryną; winogrona Rosół z kaszą manną(1); udziec z kurczaka; ziemniaki; sałata zielona ze śmietaną(7);kompot Jagodzianka (1,3,7)
herbata owocowa z cukrem
Środa Chleb razowy z masłem (1,7);twaróg ze szczypiorkiem

i rzodkiewką(7), herbata z cukrem i cytryną, morele

Zupa neapolitańska (1,7); pierogi z mięsem i cebulką(3); surówka z kapusty kiszonej; kompot Budyń(7); sok, herbatniki(1,3,7)
Czwartek Płatki jaglane na mleku (7), wek z masłem (1,7), polędwica sopocka*, herbata z miodem i cytryną, arbuz Zupa pieczarkowa z ziemniakami(7),Spaghetti Bolognese (1,7) ,kompot Wafle ryżowe z powidłami; sok
Piątek Chleb pszenny z masłem (1,7), filet śledziowy w pomidorach(4),  herbata z cukrem trzcinowym i cytryną, nektaryna Krem z brokuła  (7); kotlet jajeczny (1,3); ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej;  kompot Mus Kubuś;Chrupki kukurydziane

 

 

22.07-26.07.2019

Poniedziałek Chleb pszenny z masłem (1,7); serek waniliowy(7); kakao z  cukrem, jabłko Zupa ogórkowa z ziemniakami (7),Risotto mięsno- warzywne(9); kompot Kisiel, chrupsy owocowe
Wtorek Chleb pszenny z masłem(1,7); szynka mielona*; rzodkiewka; herbata z cytryną i  cukrem, maliny Kapuśniak z młodej kapusty;
naleśniki z dżemem (1,3,7);
kompot
Wek z masłem (1,7) pomidor ze szczypiorkiem; herbata owocowa z  cukrem
Środa Chleb razowy z masłem (1,7),pasta z tuńczyka(3,4);  herbata z cukrem i cytryną; nektaryny Rosół z lanym ciastem(1,3); gulasz wieprzowy; kluski śląskie(3); kapusta czerwona; kompot Smart Team(1);
sok
Czwartek Wek z masłem (1,7); kiełbasa podsuszana* kasza manna na mleku(1,7), herbata z cukrem trzcinowym i cytryną, śliwka Zupa selerowa (9), Makaron penne z kurczakiem w sosie śmietanowym (7); kompot anyżki (1);Mus Kubuś
Piątek Chleb pszenny z masłem (1,7), pasta jajeczna(3),  herbata z cytryną i cukrem, kiwi Zupa kalarepowa(1,7); kotlet rybny(1,3,4); ziemniaki, szpinak(7); kompot Koktajl bananowo- truskawkowy(7), Sezamki(10)

 

 

29.07-31.07.2019

Poniedziałek Chleb pszenny z masłem (1,7),ser żółty(7); ketchup dla dzieci*, herbata z cytryną i cukrem, brzoskwinie Zupa jarzynowa(7);
gulasz wieprzowy; kasza gryczana; ogórek konserwowy; kompot
Ciastko orzech- migdał(7,8) ,napój cytrynowo – miodowy
Wtorek Chleb pszenny z masłem(1,7);wątrobianka  (*); ogórek kiszony; herbata z cytryną i cukrem, jabłko Zupa cukiniowa(7), makaron z serem, masłem i cukrem (1,7),
kompot
Babka piaskowa (1,3,7); sok
Środa Chleb pszenny z masłem (1,7), polędwica drobiowa*; sałata zielona; herbata z sokiem Chrupsy owocowe Zupa z fasoli szparagowej (6,7),
łazanki z kiełbasą(1,*); kompot
Green Tree(1); sok

 

Alergeny występujące w posiłkach

1,Zboża zawierające gluten
2.Skorupiaki i produkty pochodne

3.Jaja i produkty pochodne
4.Ryby i produkty pochodne
5.Orzeszki ziemne (arachidowe)
6.Soja i produkty pochodne
7.Mleko i produkty pochodne
8. Orzechy
9.Seler i produkty pochodne
10.Nasiona sezamu i produkty pochodne
11.Dwutlenek siarki
12,Łubin
13.Mięczaki

  * Zgodnie z informacjami od producentów użyte produkty gotowe (np. kakao, herbata, dżem, ketchup, koncentrat pomidorowy, produkty z mięsa) mogą zawierać śladowe ilości alergenów: glutenu, mleka łącznie z laktozą, jaj, soi, orzechów, selera i gorczycy.

Do przygotowania posiłków używane są przyprawy:
pieprz, pieprz ziołowy, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, oregano, bazylia, tymianek, kminek, majeranek, zioła prowansalskie, papryka słodka, cukier waniliowy.


Przypominamy jednocześnie, że w żywieniu dziecka nie powinno się ograniczać produktów alergizujących, chyba, że występuje wyraźne wskazanie lekarza ( w takim wypadku należy dostarczyć do przedszkola stosowne zaświadczenie o alergii występującej u dziecka).
Racjonalne żywienie jest ważne w każdym wieku, a dla malucha może być wręcz kluczowe dla rozwoju.

Dzieci bez ograniczeń mają udostępnioną do picia wodę mineralną niegazowaną podawaną w naczyniach jednorazowego użytku.

Szkoła z klasą!