Jadłospis w przedszkolu

Intendent – Sylwia Malcharek tel. 600 530457

18.06-22.06.2018

Poniedziałek

 

 

Chleb pszenny i razowy z masłem (1,7) szynka koperkowa*, pomidor, herbata z cukrem i cytryną, kiwi Zupa neapolitańska (1,7), Paprykarz drobiowy, ryż brązowy, kompot Ciasteczka Cookies (1) woda z sokiem
Wtorek Bułka grahamka z masłem (1,7), ser żółty(7), papryka, herbata z miodem i cytryną, arbuz Rosół z makaronem (1,3) Kotlet mielony (1,3), ziemniaki, buraki, kompot Koktajl bananowo-truskawkowy (7); Chrupsy owocowe,
Środa Kasza manna na mleku (1,7); wek z masłem(1,7); kiełbasa krakowska*, herbata z cytryną i cukrem, banan Zupa wiosenna (7), Knedle z owocami, masłem i cukrem (1,3,7);kompot Ciastka zbożowe (1),  Napój cytrynowo – miodowy
Czwartek Chleb pszenny i razowy z masłem (1,7) twaróg z rzodkiewką i szczypiorkiem (7), kawa z mlekiem i cukrem, jabłko Zupa brokułowa (1,7),
Gulasz wołowy, kasza jęczmienna(1); surówka z kapusty kiszonej, kompot
Jagodzianka (1,3), Herbata owocowa z cukrem trzcinowym
Piątek Chleb pszenny i razowy z masłem (1,7) pasta z tuńczyka (3,4) herbata z cytryną i miodem, truskawki Zupa koperkowa z ryżem (7),Jajko sadzone (3), młode ziemniaki, mizeria (7), kompot Markizy (1),sok

 

25.06-2906.2018

Poniedziałek

 

 

Chleb pszenny i graham z masłem (1,7) szynka gotowana*, sałata zielona, herbata z cukrem trzcinowym i cytryną, morele Kapuśniak (*); Risotto; kompot Wafle ryżowe z powidłami, jogurt owocowy
Wtorek Bułka grahamka z masłem (1,7), pomidor, szczypiorek,
herbata z cukrem i cytryną, brzoskwinia
Zupa ogórkowa z ziemniakami (7),
Naleśniki
z dżemem (1,3,7), kompot
Drożdżówka z jabłkiem (1,3,7),napój miodowo – cytrynowy
Środa Chleb pszenny i razowy z masłem (1,7) frankfurterki grzane*, ketchup, herbata z cukrem i cytryną, winogrona Rosół z lanym ciastem (1,3),Podudzie z kurczaka, ziemniaki, surówka z sałaty lodowej, kompot Kisiel, sucha rurka(1), banan
Czwartek Płatki kukurydziane z mlekiem (7), wek z masłem (1,7), pomidor, szczypiorek, herbata z cukrem trzcinowym i cytryną, jabłko Zupa kalarepowa (7), Kasza gryczana (1), gulasz wieprzowy, ogórek małosolny, kompot Ciastko owocowe,sok
Piątek Chleb razowy z masłem (1,7), pasta jajeczna (3), herbata z cukrem  i cytryną, arbuz Zupa jarzynowa (7), Kotlet rybny, (1,3,4), ziemniaki, szpinak, kompot Ciastka serowe (1,7), Mus Kubuś

 

Alergeny występujące w posiłkach

1,Zboża zawierające gluten
2.Skorupiaki i produkty pochodne
3.Jaja i produkty pochodne
4.Ryby i produkty pochodne
5.Orzeszki ziemne (arachidowe)
6.Soja i produkty pochodne
7.Mleko i produkty pochodne
8. Orzechy
9.Seler i produkty pochodne
10.Nasiona sezamu i produkty pochodne
11.Dwutlenek siarki
12,Łubin
13.Mięczaki

  * Zgodnie z informacjami od producentów użyte produkty gotowe (np. kakao, herbata, dżem, ketchup, koncentrat pomidorowy, produkty z mięsa) mogą zawierać śladowe ilości alergenów: glutenu, mleka łącznie z laktozą, jaj, soi, orzechów, selera i gorczycy.

Do przygotowania posiłków używane są przyprawy:

pieprz, pieprz ziołowy, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, oregano, bazylia, tymianek, kminek, majeranek, zioła prowansalskie, papryka słodka, cukier waniliowy.

Przypominamy jednocześnie, że w żywieniu dziecka nie powinno się ograniczać produktów alergizujących, chyba, że występuje wyraźne wskazanie lekarza ( w takim wypadku należy dostarczyć do przedszkola stosowne zaświadczenie o alergii występującej u dziecka).
Racjonalne żywienie jest ważne w każdym wieku, a dla malucha może być wręcz kluczowe dla rozwoju.

Dzieci bez ograniczeń mają udostępnioną do picia wodę mineralną niegazowaną podawaną w naczyniach jednorazowego użytku.

Szkoła z klasą!