Jadłospis w przedszkolu

Intendent – Sylwia Malcharek tel. 600 530 457

16.09-20.09.2019

Dzień Śniadanie Obiad Podwieczorek
Poniedziałek

 

Chleb razowy z masłem (1,7), ser żółty (7), pomidorek koktajlowy; kakao z cukrem (7), jabłko Kapuśniak, Kopytka z sosem pieczarkowym (1,3,7),kompot Wek z masłem, szynka drobiowa*, herbata owocowa z miodem
Wtorek Bułka pszenna
z masłem (1,7) kotlet z wędzoka*, papryka, herbata z cytryną i cukrem trzcinowym., ananas
Rosół z kaszą manną (1) Kotlet mielony (1,3), ziemniaki, mizeria(7) kompot  Wafle ryżowe z powidłami, winogrona, sok
Środa Zupa mleczna z makaronem (1,7), wek z masłem (1,7), szynka konserwowa*, herbata z cytryną i cukrem, brzoskwinia Zupa krem z cukinii z groszkiem ptysiowym, Łazanki z kiełbasą (1,*), kompot Baton owsiany z czekoladą(1,7),Mus Kubuś
Czwartek Chleb pszenny i razowy z masłem (1,7) serek waniliowy (7), herbata z cytryną i cukrem, pomelo Zupa z brukselką i ziemniakami, Paprykarz drobiowy, ryż paraboliczny, kompot Jagodzianka (1,3,7), Napój miodowo – cytrynowy
Piątek Chleb pszenny i razowy z masłem (1,7) pasta z makreli (3,4), herbata z cukrem trzcinowym i cytryną, banan Zupa ogórkowa z ziemniakami (7), Kluski na parze
z sosem czekoladowym (1,3,7) kompot
Jogurt BIO (7),herbatniki(1,3,7)

 

23.09-27.09.2019

Dzień Śniadanie Obiad Podwieczorek
Poniedziałek Chleb pszenny z masłem (1,7);grzane frankfurterki(*); ketchup dla dzieci(*); herbata z cytryną i miodem, jabłko Krem z selera(9) Spaghetti  bolognese (1,*), kompot Koktajl truskawkowy (7), sezamki(10)
Wtorek Chleb pszenny i graham z masłem (1,7); kabanosy(*);papryka, herbata z miodem i cytryną, śliwki Zupa babuni (7),Gulasz wołowy (1), kasza gryczana, sałatka z ogórka kiszonego, kompot Tiramisu z jabłkiem i amarantusem (7), Sok marchwiowo – owocowy
Środa Kasza manna  na mleku (1,7), strucla z masłem (1,7), dżem niskosłodzony, herbata z cytryną i cukrem, migdały Żurek śląski (1,7), Jajko sadzone z sosem koperkowym (1,3), ziemniaki, marchewka Baby, kompot Wek z masłem (1,7), kiełbasa podsuszana*, herbata owocowa z cukrem trzcinowym
Czwartek Bułka pszenna z masłem (1,7), szynka mielona*, sałata zielona, kawa zbożowa z mlekiem (1,7) i cukrem, gruszki Rosół z ryżem (1,3), Pieczeń z indyka (1), ziemniaki, fasola szparagowa, kompot Kisiel, markizy (1,3,7), chrupsy owocowe
Piątek Chleb pszenny i razowy z masłem (1,7); pasta serowo- jajeczna(3,7), herbata z cytryną i cukrem trzcinowym, melon Barszcz z makaronem (1,7),Paluszki rybne (1,3,4), ziemniaki, szpinak (7), kompot Drożdżówka (1,3,7) Herbata owocowa z cukrem

 

Alergeny występujące w posiłkach

1,Zboża zawierające gluten
2.Skorupiaki i produkty pochodne

3.Jaja i produkty pochodne
4.Ryby i produkty pochodne
5.Orzeszki ziemne (arachidowe)
6.Soja i produkty pochodne
7.Mleko i produkty pochodne
8. Orzechy
9.Seler i produkty pochodne
10.Nasiona sezamu i produkty pochodne
11.Dwutlenek siarki
12,Łubin
13.Mięczaki

  * Zgodnie z informacjami od producentów użyte produkty gotowe (np. kakao, herbata, dżem, ketchup, koncentrat pomidorowy, produkty z mięsa) mogą zawierać śladowe ilości alergenów: glutenu, mleka łącznie z laktozą, jaj, soi, orzechów, selera i gorczycy.

Do przygotowania posiłków używane są przyprawy:
pieprz, pieprz ziołowy, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, oregano, bazylia, tymianek, kminek, majeranek, zioła prowansalskie, papryka słodka, cukier waniliowy.


Przypominamy jednocześnie, że w żywieniu dziecka nie powinno się ograniczać produktów alergizujących, chyba, że występuje wyraźne wskazanie lekarza ( w takim wypadku należy dostarczyć do przedszkola stosowne zaświadczenie o alergii występującej u dziecka).
Racjonalne żywienie jest ważne w każdym wieku, a dla malucha może być wręcz kluczowe dla rozwoju.

Dzieci bez ograniczeń mają udostępnioną do picia wodę mineralną niegazowaną podawaną w naczyniach jednorazowego użytku.

Szkoła z klasą!