Jadłospis w przedszkolu

Intendent – Sylwia Malcharek tel. 600 530 457

12.02-16.02.2018

Poniedziałek  Chleb pszenny i graham z masłem (1,7) szynka gotowana*, sałata zielona, herbata z cytryną i miodem, jabłko Grochówka
z kiełbasą*(6);Makaron z białym serem, masłem i cukrem (1,7); kompot
Baton wiśniowy (7); herbata owocowa z cukrem trzcinowym
Wtorek Chleb pszenny i graham z masłem (1,7) polędwica drobiowa*, rzodkiewka, herbata z cytryną i miodem, mandarynka Zupa koperkowa z ziemniakami (7);Gulasz wieprzowy, kasza bulgur (1), surówka z ogórka kiszonego; kompot Budyń (7);Sok owocowy
Środa Mleko z płatkami ryżowymi (7), bułka kukurydziana
z masłem (1,7), pomidor, herbata z cytryną i cukrem, banan
Zupa pomidorowa z ryżem (7);Jajko w sosie (1,3), ziemniaki, surówka z marchwi, kompot Wafle kukurydziane z powidłami, woda z sokiem
Czwartek Chleb pszenny i graham z masłem (1,7) pasztet*, ogórek kiszony, herbata z cytryną i cukrem, pomarańcza Rosół z makaronem (1);Pieczeń z indyka, ziemniaki, kapusta pekińska po żydowsku, kompot Gofry z dżemem (1,7);Herbata owocowa z cukrem
Piątek Chleb pszenny i graham z masłem (1,7) twaróg z rzodkiewką i szczypiorkiem (7) herbata z cytryną i miodem, kiwi Barszcz zabielany z makaronem (1,7) Paluszki rybne (1,3,4), ziemniaki, kapusta zasmażana; kompot Babka
biszkoptowa (1,3,7), herbata owocowa z cukrem trzcinowym

19.02-23.02.2018

Poniedziałek Chleb pszenny i graham z masłem ziołowym (1,7), wędzonka orzech*,  kawa zbożowa z mlekiem i cukrem(7), ananas Kapuśniak ;Makaron (1,7)ze szpinakiem i sosem
serowo – brokułowym, kompot
 

Ciastka Cookies (1), herbata owocowa z cukrem trzcinowym

Wtorek Płatki kukurydziane z mlekiem (7), wek z masłem (1,7), szynka koperkowa*, herbata z cukrem i cytryną, banan Zupa pieczarkowa z makaronem (1,7);Pulpety wieprzowe (1), ziemniaki, sos pomidorowy (7), warzywa gotowane, kompot Ciastka kruche (1,3,7), Sok marchewkowo -owocowy
Środa Chleb pszenny z masłem (1,7), grzane frankfurterki*, ketchup, herbata z cytryną i miodem, gruszka Zupa ogórkowa (7), Bitki ze schabu (1), ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej; kompot Koktajl jagodowy (7), Chrupki kukurydziane
Czwartek Bułka pszenna z masłem (1,7), ser żółty (7), pomidor, herbata z miodem i cytryną, jabłko Rosół z lanym ciastem (1,3);Kotlet drobiowy (1,3), ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej; kompot Wafle ryżowe z kremem orzechowym (5);Herbata z cytryną i cukrem
Piątek Chleb pszenny i graham z masłem (1,7) pasta z makreli (4), herbata z cytryną i cukrem, pomarańcza Zupa babuni (7);Pierogi z serem (1,7), sos truskawkowy (7);kompot Sezamki (10),Sok owocowy


Alergeny występujące w posiłkach:

1,Zboża zawierające gluten
2.Skorupiaki i produkty pochodne
3.Jaja i produkty pochodne
4.Ryby i produkty pochodne
5.Orzeszki ziemne (arachidowe)
6.Soja i produkty pochodne
7.Mleko i produkty pochodne
8. Orzechy
9.Seler i produkty pochodne
10.Nasiona sezamu i produkty pochodne
11.Dwutlenek siarki
12,Łubin
13.Mięczak

  * Zgodnie z informacjami od producentów użyte produkty gotowe (np. kakao, herbata, dżem, ketchup, koncentrat pomidorowy, produkty z mięsa) mogą zawierać śladowe ilości alergenów: glutenu, mleka łącznie z laktozą, jaj, soi, orzechów, selera i gorczycy.

Do przygotowania posiłków używane są przyprawy:

pieprz, pieprz ziołowy, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, oregano, bazylia, tymianek, kminek, majeranek, zioła prowansalskie, papryka słodka, cukier waniliowy.

Przypominamy jednocześnie, że w żywieniu dziecka nie powinno się ograniczać produktów alergizujących, chyba, że występuje wyraźne wskazanie lekarza ( w takim wypadku należy dostarczyć do przedszkola stosowne zaświadczenie o alergii występującej u dziecka).
Racjonalne żywienie jest ważne w każdym wieku, a dla malucha może być wręcz kluczowe dla rozwoju.

Dzieci bez ograniczeń mają udostępnioną do picia wodę mineralną niegazowaną podawaną w naczyniach jednorazowego użytku.

Szkoła z klasą!