Jadłospis w przedszkolu

Intendent – Sylwia Malcharek tel. 600 530 457

20.05-14.05.2019

Poniedziałek Chleb pszenny i razowy z masłem (1,7) szynka na maśle*; papryka czerwona, herbata z cytryną i cukrem(1,7); gruszka Krem brokułowy z migdałami(7,8);
Gulasz wieprzowy(1); kasza pęczak(1);
surówka z kapusty kiszonej; kompot
Budyń (7);
paluchy kukurydziane;
sok
Wtorek Bułka pszenna z masłem(1,7);
ser żółty(7); ketchup dla dzieci*; kawa zbożowa z mlekiem i miodem;
banan
Zupa koperkowa z ryżem(7); leczo*; chleb pszenny(1); kompot Ciastko zbożowe z morelą(1,7);
herbata owocowa z cukrem
Środa Chleb pszenny i razowy z masłem(1,7); wątrobianka*; ogórek kiszony; herbata z cytryną i cukrem;
brzoskwinia
Żurek śląski z kiełbasą (1,7,*);
kasza jaglana z jabłkiem i masłem (7);kompot
Strucla z masłem(1,7);
dżem niskosłodzony*;
herbata owocowa z cukrem
Czwartek Zupa mleczna z makaronem(1,7);
wek z masłem(1,7);
kiełbasa Juhasa*: herbata z cytryną i cukrem trzcinowym;
orzechy włoskie (8)
Rosół z kaszą manną(1);
filet drobiowy saute(1);
ziemniaki; mizeria(7); kompot
Markizy(1,3,7);
napój miodowo-cytrynowy; jabłko
Piątek Chleb pszenny i razowy z masłem (1,7); pasta z twarogu i awokado(7),  herbata z cytryną i cukrem, rodzynki Barszcz ukraiński(6,7);Paluszki rybne (1,3,4), ziemniaki, surówka z selera(7,9), kompot Jagodzianka (1,3,7) Woda z sokiem

27.05.2019-31.05.2019

Poniedziałek Chleb pszenny i razowy z masłem (1,7) kabanosy*; pomidor, herbata z cytryną cukrem trzcinowym, jabłko Zupa ziemniaczana(7); Łazanki z kiełbasą i kapustą(1,*); kompot Wafle ryżowe z polewą malinową(7);
woda z sokiem
Wtorek Płatki kukurydziane z mlekiem(7); wek z masłem i miodem(1,7);  herbata z cytryną i cukrem, arbuz Zupa kalarepowa(7) Kotlet pożarski(1,3,7); ziemniaki; sałata zielona ze śmietaną(7);kompot Kisiel, chrupsy owocowe
Środa Chleb pszenny i razowy z masłem(1,7);  jajko w sosie(3,7);kawa zbożowa z mlekiem i cukrem(1,7), kiwi Zupa neapolitańska(1,3,7) Kopytka z sosem pieczarkowym(1,3,7); surówka z kapusty kiszonek; kompot

 

Deser tęczowy;
biszkopty(1,3,7)
Czwartek Chleb razowy z masłem ziołowym(1,7); filet z indyka*; herbata z cytryną i cukrem (7), gruszka Rosół z ryżem; gulasz wołowy(1);kluski śląskie(3); kapusta czerwona; kompot Jogurt owocowy(7); herbatniki (1,3,7)
Piątek Chleb pszenny i razowy z masłem (1,7); pasta z makreli(3,4); herbata z cytryną i miodem,
winogrona czerwone
Zupa ogórkowa z ziemniakami(1,7), ryż jaśminowy na mleku z masłem, amarantusem,, cukrem i cynamonem(7);  kompot Baton bananowo-kakaowy;sok

 


Nasiona amarantusa 
zawierają dwa razy więcej błonnika niż otręby owsiane, dlatego korzystnie wpływa on na pracę jelit. Zjedzenie 100 g nasion tej rośliny wystarczy, by pokryć prawie 30 proc. dziennego zapotrzebowania na wapń i ponad połowę zalecanej dziennej dawki żelaza.

Amarantus zawiera sporo skwalenu – związku hamującego starzenie się komórek, dlatego powinny go jadać osoby z miażdżycą, cukrzycą, podwyższonym poziomem cholesterolu. Nie ma w nim glutenu, więc mogą go spożywać osoby chore na celiakię. Zawiera więcej magnezu niż czekolada, w związku z czym jest szczególnie polecany osobom żyjącym w dużym stresie.

Bogactwem  amarantusa są jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które zmniejszają ryzyko chorób serca i układu nerwowego. Lekarze i dietetycy zalecają szarłat dzieciom, rekonwalescentom, sportowcom i matkom karmiącym.

Alergeny występujące w posiłkach

1,Zboża zawierające gluten
2.Skorupiaki i produkty pochodne

3.Jaja i produkty pochodne
4.Ryby i produkty pochodne
5.Orzeszki ziemne (arachidowe)
6.Soja i produkty pochodne
7.Mleko i produkty pochodne
8. Orzechy
9.Seler i produkty pochodne
10.Nasiona sezamu i produkty pochodne
11.Dwutlenek siarki
12,Łubin
13.Mięczaki

  * Zgodnie z informacjami od producentów użyte produkty gotowe (np. kakao, herbata, dżem, ketchup, koncentrat pomidorowy, produkty z mięsa) mogą zawierać śladowe ilości alergenów: glutenu, mleka łącznie z laktozą, jaj, soi, orzechów, selera i gorczycy.

Do przygotowania posiłków używane są przyprawy:
pieprz, pieprz ziołowy, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, oregano, bazylia, tymianek, kminek, majeranek, zioła prowansalskie, papryka słodka, cukier waniliowy.


Przypominamy jednocześnie, że w żywieniu dziecka nie powinno się ograniczać produktów alergizujących, chyba, że występuje wyraźne wskazanie lekarza ( w takim wypadku należy dostarczyć do przedszkola stosowne zaświadczenie o alergii występującej u dziecka).
Racjonalne żywienie jest ważne w każdym wieku, a dla malucha może być wręcz kluczowe dla rozwoju.

Dzieci bez ograniczeń mają udostępnioną do picia wodę mineralną niegazowaną podawaną w naczyniach jednorazowego użytku.

Szkoła z klasą!