eTwinning w naszej szkole

eTwinning to międzynarodowy program Unii Europejskiej. Program ten jest oparty na partnerstwie szkół europejskich i polega na realizowaniu wspólnych działań za pośrednictwem technologii informacyjnych (ICT). Celem programu jest wspieranie bliźniaczej współpracy szkół w Europie. Jest on okazją do wymiany informacji i wiedzy ponad europejskimi granicami, zawarcia nowych znajomości, poznania różnych kultur oraz wspólnego uczenia się.  Od roku szkolnego 2014 – 2015 w ramach eTwinningu mogą współpracować ze sobą szkoły z Polski. Przydatny adres internetowy związany z programem: http://www.etwinning.pl/

Rok szkolny 2016 – 2017

Projekt Exchanging recipes

Projekt realizowany przez p. Barbarę Kudelę  w klasie IV B w drugim semestrze. Polegał na dzieleniu się przepisami kulinarnymi oraz rozwijanie umiejętności językowych uczniów.

Nasza prezentacja

Prezentacja projektu naszych partnerów

Spod Kleksa – projekt realizowany w klasie 3a przez Beatę Skrzypiec. Działania w klasie-kliknij

Bez tytułu

III edycja projektu „24 zadania na czas oczekiwania III” realizowana w klasie 3 a  przez Beatę Skrzypiec. Działania w ramach projektu – klik

bez-tytulu

Rok szkolny 2015 – 2016

Czytanki dla Hanki.

Bez tytułu

Projekt realizowany w klasie II a od kwietnia do czerwca 2016. O działaniach realizowanych w czasie projektu przeczytać można tutaj

etwinning

Woda to skarb.

Projekt realizowany w klasie II a od marca do kwietnia 2016. Projekt uzyskał Odznakę Jakości eTwinning. O projekcie można przeczytać na klasowym blogu

odznaka

Bez tytułu

Odznaka Jakości za projekt „24 zadania na czas oczekiwania II”

odznaka

24 zadania na czas, oczekiwania II.  W grudniu 2015  uczniowie klasy II a pod kierunkiem wychowawcy Beaty Skrzypiec wspólnie z wieloma szkołami partnerskimi z różnych stron Polski zrealizowali  projekt 24 zadania na czas oczekiwania II. Wszystkie działania klasy II a można zobaczyć i przeczytać na klasowym blogu. Działania wszystkich partnerów projektu można oglądać na platformie etwinning.

Tutaj napisano o projekcie.

Rok szkolny 2014 – 2015

My Favorite Animal. Projekt realizowany był w II semestrze w klasie Ia przez Beatę Skrzypiec przy współudziale nauczyciela języka angielskiego Patrycji Zembali.

Bez tytułu

Wykonano wiele działań  wokół tematu My Favorite Animal. Przygotowano prezentację klasy tak, aby nasi europejscy partnerzy mogli nas poznać. Powstała galeria plac plastycznych z angielskim opisem. Drugoklasiści przygotowali inscenizację odświeżonego wiersza Marii Konopnickiej „Bocian”. Przygotowaliśmy plakat z bocianem.  Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje kompetencje językowe w krótkich wypowiedziach w nakręcanych filmikach. Wszystkie działania w ramach projektu opisane są na klasowym blogu.

W grudniu 2014 roku uczniowie klasy I a pod kierunkiem wychowawcy Beaty Skrzypiec wspólnie z dziewięcioma szkołami partnerskimi z różnych stron Polski realizowali  projekt pt. 24 zadania na czas oczekiwania.  Relacje  z naszych działań można przeczytać i zobaczyć tutaj: http://klasowypamietniczek.blogspot.com/search/label/etwinning. Można też zaglądać tu: http://klasowypamietniczek.blogspot.com/p/etwinning.html .

Projekt „24 zadania na czas oczekiwania” został laureatem   w konkursie  „Nasz projekt – e twinning 2015″.      Zobaczcie  jak przebiegał projekt.

29 – 30 maja w Warszawie odbyła się Gala wręczenia nagród. Pani Beata Skrzypiec – autorka projektu, otrzymała nagrodę, byliśmy jedną z dwóch szkół ze Śląska  – to duży sukces. klik.

Za projekt „24 zadania na czas oczekiwania” otrzymaliśmy Odznakę Jakości eTwinning:certyfikatcertyfikat nauczycielaW marcu 2015 roku rozpoczyna się   w klasie I a realizacja projektu miedzynarodowego „My Favourite Animal”.

Rok szkolny 2013-2014

certyfikat Knowin Each Other 2013

Rok szkolny 2011-2012

Certyfikat Culture Box 2012

Certyfikat When Spring Comes 2012

Rok szkolny 2009 – 2010

Certyfikat My nature school 2010

Rok szkolny 2007-2008

Naszym bliźniaczym partnerem w 2007 r. została szkoła Othissi z Grecji i od października razem pracujemy nad projektem Social Life-Celebrations and Traditions.

Za nasze partnerstwo otrzymaliśmy Odznakę eTwinning.

Odznaka eTwinning

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanych przez nasz zespół oraz naszych partnerów z Grecji:

1. Poznajmy się
  2. Boże Narodzenie (Christmas)
  3. Tradycyjne potrawy (Traditional food)

2 myśli nt. „eTwinning w naszej szkole”