WYCIECZKA DO KOZIEJ ZAGRODY W BRENNEJ

Drugoklasiści i Trzecioklasiści uczestniczyli 4 grudnia w Pierniczkowych Warsztatach w Koziej Zagrodzie w Brennej. Mali „kucharze” z wielkim zaangażowaniem wyrabiali ciasto, wykrawali pierniczki, które następnie upiekli i ozdobili według własnego pomysłu. Miło było patrzeć, kiedy dzieci pracowały z wielkim zapałem, uśmiechem na twarzy i zaciekawieniem. Satysfakcja dzieci podczas udziału w tego typu zajęciach kolejny raz utwierdza, że warto podejmować takie przedsięwzięcia, ponieważ są źródłem pożytecznych doświadczeń i radości uczniów. Po skończonej pracy na dzieci czekał słodki poczęstunek.

pizap.com15125934205472

pizap.com15125920641361

Mikołajki w Banialuce

Pierwszoklasiści świętowali Mikołajki w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku Białej. Najpierw zobaczyli niezwykły spektakl pt. „Smacznego, proszę wilka”, który w listopadzie miał swoją premierę. Jak zawsze, spektakle Banialuki są na bardzo wysokim poziomie, zaskakują rozwiązaniami scenograficznymi, genialnym połączeniem gry aktora oraz lalek. Dodać do tego budowanie nastroju, muzyka, gra światła i ważne treści, które wpływają na wyobraźnię dziecka. To wszystko sprawia, że dzieci przeżywają wiele różnych emocji. Śmieją się, smucą, przeżywają zdziwienie, a czasem strach. Spotkanie z teatrem to ważny moment w edukacji dziecka.

pizap.com15125654154921

pizap.com15125654707331

Po spektaklu pierwszoklasiści spotkali się z Mikołajem . Wszystkie dzieci były bardzo grzeczne, więc każde otrzymało prezent.

Portret Mikołaja

W grudniowe wieczory, dzieci piszą listy, a potem oczekują na przybycie Świętego Mikołaja. Był on biskupem, otaczał innych dobrocią, pomagał potrzebującym. Dziś, na pamiątkę jego dobroci, obdarowujemy się prezentami.

Najlepszy strzelec” – taki tytuł zdobył Kacper Ryguła na II Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Bieruńsko – Lędzińskiego. Gratulujemy!