Archiwa tagu: konkursy

Próbny Konkurs „Kangur”

Informacja dla uczestników Konkursu „Kangur”.
Terminarz Konkursu w zależności od kategorii:

Kategoria Konkurs próbny Konkurs Kangur 2020
Kadet kl.7 i 8 25.05.2020, godz. 14:15 02.06.2020 (wtorek), godz. 16:45
Beniamin
kl.5 i 6
25.05.2020, godz. 16:45 03.06.2020 (środa), godz. 16:45
Maluch
kl.3 i 4
26.05.2020, godz. 14:15 04.06.2020 (czwartek), godz. 16:45
Żaczek kl.2 26.05.2020, godz. 16:45 05.06.2020 (piątek), godz. 16:45

Mamy Laureatów!

28 lutego 2020 r. 38 uczniów naszej szkoły zmagało się z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej. Po długim oczekiwaniu otrzymaliśmy wyniki. Oto one:

w kategorii kl. I-III LAUREATEM został Jakub Ryba z kl. 3b

w kategorii kl. VII-VIII LAUREATEM został Dominik Chojecki
z kl. 8b – 2 miejsce w kraju!

WYRÓŻNIENIA otrzymali:

Zuzanna Skapczyk z kl. 3a

Filip Szweda z kl. 3b

Barbara Nowok z kl. 5a

Julia Dziurosz z kl. 5c.

Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy kolejnych sukcesów oraz radości w rozwijaniu matematycznych pasji!

Matematyczne osiągnięcia naszych uczniów

W II semestrze odbyły się trzy matematyczne konkursy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

LAUREATAMI Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia zostali:

  • Marcin Anderko z kl. 8a
  •  Maksymilian Malcharek z kl. 8b

Wyróżnienia otrzymali:

  • Zuzanna Skapczyk z kl. 2a
  • Dominik Chojecki z kl. 7b

pizap.com15611109182351Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” zdobyli:

  • Marcin Anderko z kl. 8a
  • Maksymilian Malcharek z kl. 8b
  • Weronika Mianowska z kl. 6a
  • Barbara Nowok z kl. 4a
  • Julia Dziurosz z kl. 4c
  • Zuzanna Skapczyk z kl. 2a

KangurLAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego
z Matematyki został

  • Marcin Anderko z kl. 8a

Gratulujemy wszystkim uczniom życząc sukcesów i radości w kolejnych matematycznych wyzwaniach!

Szczególne gratulacje składamy Absolwentom, którzy w tym roku opuścili mury naszej szkoły – Marcinowi i Maksowi. Chłopcy wykazywali się niezwykłymi zdolnościami matematycznymi i już od drugiej klasy osiągali sukcesy w różnych matematycznych konkursach godnie reprezentując naszą szkołę.
Dziękujemy i życzymy WAM wytrwałości oraz entuzjazmu w dalszym rozwijaniu swoich talentów, pasji i zainteresowań!

Absolwenci1

Szkolny Konkurs Recytatorski

4 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III. Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali:

klasy I

I miejsce – Karol Paliczka

II miejsce – Jakub Żelazo

III miejsce – Wojciech Szczotka

wyróżnienia: Ewa Jaszczyk, Zofia Pudełko, Nadia Witek

klasy II – III

I miejsce – Alina Żaloudik

II miejsce – Marta Kopijasz

III miejsce – Zuzanna Skapczyk

wyróżnienia: Emilia Wybrańczyk, Iga Szczęch, Filip Szweda

Pani Marioli Jaworskiej, pani Ewie Wala, pani Barbarze Bułhak i Natalii Jabcoń dziękujemy bardzo za pracę w komisji konkursowej, natomiast Radzie Rodziców oraz  państwu Irenie i Grzegorzowi Nowak za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.

pizap.com15544097161071

Podsumowań nadszedł czas …

Przez cały drugi semestr uczniowie klasy III b walczyli o tytuły: MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA oraz MISTRZA ORTOGRAFII. Mieli wiele okazji na wykazanie się znajomością mnożenia i dzielenia poprzez różne formy zadań oraz ortografii poprzez dyktanda i uzupełnianki ortograficzne.
Wyniki przedstawiają się następująco:
KONKURS O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII:
I miejsce: Jakub Jambor
II miejsce: Borys Książkiewicz
III miejsce: Hanna Wardziak

KONKURS O TYTUŁ MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA

  • I miejsce: Gabriel Olszynka
  • II miejsce: Jakub Jambor
  • III miejsce: Jakub Cofała
    wyróżnienia: Borys Książkiewicz, Marcin Ryguła, Hanna Wardziak

Trzecioklasiści przez cały rok zbierali również punkty za aktywność i zachowanie w class dojo. Najwięcej punktów uzyskali: Jakub Jambor, Hanna Wardziak, Jakub Cofała, Monika Brzęczek, Błażej Chojecki i Dawid Trojan.
Zwycięzcom gratulujemy!!!

Untitled collage (3)

Konkurs „Mam talent” za nami

Kalendarzową wiosnę przywitaliśmy już tradycyjnie konkursem „Mam talent”. Odbył się on w dwóch kategoriach wiekowych : klas I-III oraz IV – VII.

W roli naszych prowadzących konkurs   świetnie wystąpili uczniowie klasy VIIa: Julia Biela i Mikołaj Dętkos

W kategorii klas młodszych wystąpiło 18 uczniów jako soliści lub połączeni w zespoły oraz cała klasa Ia.

Jury przyznało następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

Klasy I – III

Wokalista: I miejsce Miłosz Piesiur, II miejsce Oskar Machynia, III miejsce Martyna Olszowiec.

Zespół wokalny: I miejsce Zespół Coolbit w składzie Jakub Jambor, Julia Zon, Marcin Ryguła, Borys Książkiewicz; II miejsce Natalia Janz i Julia Poradowska; III miejsce Zuzanna Krawczyk i Marta Cofała.

Gra na instrumencie: I miejsce Oskar Klimek

Taniec: I miejsce Zespół Klasy Ib

Klasy IV – VII (35 występujących)

Wokalista: I miejsce Sandra Szłapa, II miejsce Amira Kost

Zespół wokalny: I miejsce Zespół „Dziołchy som ok”w składzie: Dominika Bassara, Angelica Cepok, Martyna Kijok, Monika Kolarczyk, Zofia Kowol, Amanda Rozmus, Iga Skaźnik, Magdalena Szuster, Aleksandra Warchał

Gra na instrumencie: I miejsce Karolina Kasza, II miejsca ex aequo Aleksandra Baniak i Sara Skrobol

Taniec: I miejsce zespół w składzie: Anna Kubica, Paulina Kubica, Nadia Molag, Weronika Olszynka, Dominik Chojecki, Michał Mazur, Wiktoria Goldman, Roksana Konieczny; II miejsce Zespół „No Problem sqad”: Aleksandra Baniak, Magdalena Baniak, Magdalena Wiencek, Maja Goraus, Dominika Warkocz, Sara Skrobol, Pola Nowak, Aleksandra Kania, Amelia Ceglarek

W tym roku po raz pierwszy w konkursie pojawiła się nowa kategoria : prace plastyczne. W klasach starszych 3 uczennice zaprezentowały swoje zdolności w tym zakresie. Wystawy swoich rysunków zrobiły Monika Kolarczyk  – I miejsce, Natalia Jabcoń i Wiktoria Sobecka – ex aequo II miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym konkursie i zapraszamy także innych do równie odważnego pokazywania swoich talentów w latach kolejnych.

Gorąco dziękujemy Ośrodkowi „Promyk” z Pszczyny za vouchery na naukę jazdy konnej, a  Sali Zabaw „Radocha” w Pszczynie za bezpłatne wejściówki.

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację konkursu ( P.  Dorocie Błąkale, P. Magdalenie Szymczak, P. Annie Granatyr – Spychale, P. Joannie Kukli, P. Alinie Bałuch, Mai Bilek) również składamy gorące podziękowania.

Galeria: