Archiwa tagu: konkursy

Podsumowań nadszedł czas …

Przez cały drugi semestr uczniowie klasy III b walczyli o tytuły: MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA oraz MISTRZA ORTOGRAFII. Mieli wiele okazji na wykazanie się znajomością mnożenia i dzielenia poprzez różne formy zadań oraz ortografii poprzez dyktanda i uzupełnianki ortograficzne.
Wyniki przedstawiają się następująco:
KONKURS O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII:
I miejsce: Jakub Jambor
II miejsce: Borys Książkiewicz
III miejsce: Hanna Wardziak

KONKURS O TYTUŁ MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA

  • I miejsce: Gabriel Olszynka
  • II miejsce: Jakub Jambor
  • III miejsce: Jakub Cofała
    wyróżnienia: Borys Książkiewicz, Marcin Ryguła, Hanna Wardziak

Trzecioklasiści przez cały rok zbierali również punkty za aktywność i zachowanie w class dojo. Najwięcej punktów uzyskali: Jakub Jambor, Hanna Wardziak, Jakub Cofała, Monika Brzęczek, Błażej Chojecki i Dawid Trojan.
Zwycięzcom gratulujemy!!!

Untitled collage (3)

Konkurs „Mam talent” za nami

Kalendarzową wiosnę przywitaliśmy już tradycyjnie konkursem „Mam talent”. Odbył się on w dwóch kategoriach wiekowych : klas I-III oraz IV – VII.

W roli naszych prowadzących konkurs   świetnie wystąpili uczniowie klasy VIIa: Julia Biela i Mikołaj Dętkos

W kategorii klas młodszych wystąpiło 18 uczniów jako soliści lub połączeni w zespoły oraz cała klasa Ia.

Jury przyznało następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

Klasy I – III

Wokalista: I miejsce Miłosz Piesiur, II miejsce Oskar Machynia, III miejsce Martyna Olszowiec.

Zespół wokalny: I miejsce Zespół Coolbit w składzie Jakub Jambor, Julia Zon, Marcin Ryguła, Borys Książkiewicz; II miejsce Natalia Janz i Julia Poradowska; III miejsce Zuzanna Krawczyk i Marta Cofała.

Gra na instrumencie: I miejsce Oskar Klimek

Taniec: I miejsce Zespół Klasy Ib

Klasy IV – VII (35 występujących)

Wokalista: I miejsce Sandra Szłapa, II miejsce Amira Kost

Zespół wokalny: I miejsce Zespół „Dziołchy som ok”w składzie: Dominika Bassara, Angelica Cepok, Martyna Kijok, Monika Kolarczyk, Zofia Kowol, Amanda Rozmus, Iga Skaźnik, Magdalena Szuster, Aleksandra Warchał

Gra na instrumencie: I miejsce Karolina Kasza, II miejsca ex aequo Aleksandra Baniak i Sara Skrobol

Taniec: I miejsce zespół w składzie: Anna Kubica, Paulina Kubica, Nadia Molag, Weronika Olszynka, Dominik Chojecki, Michał Mazur, Wiktoria Goldman, Roksana Konieczny; II miejsce Zespół „No Problem sqad”: Aleksandra Baniak, Magdalena Baniak, Magdalena Wiencek, Maja Goraus, Dominika Warkocz, Sara Skrobol, Pola Nowak, Aleksandra Kania, Amelia Ceglarek

W tym roku po raz pierwszy w konkursie pojawiła się nowa kategoria : prace plastyczne. W klasach starszych 3 uczennice zaprezentowały swoje zdolności w tym zakresie. Wystawy swoich rysunków zrobiły Monika Kolarczyk  – I miejsce, Natalia Jabcoń i Wiktoria Sobecka – ex aequo II miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym konkursie i zapraszamy także innych do równie odważnego pokazywania swoich talentów w latach kolejnych.

Gorąco dziękujemy Ośrodkowi „Promyk” z Pszczyny za vouchery na naukę jazdy konnej, a  Sali Zabaw „Radocha” w Pszczynie za bezpłatne wejściówki.

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację konkursu ( P.  Dorocie Błąkale, P. Magdalenie Szymczak, P. Annie Granatyr – Spychale, P. Joannie Kukli, P. Alinie Bałuch, Mai Bilek) również składamy gorące podziękowania.

Galeria:

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur podsumowany!

 W tegorocznym Konkursie Matematycznym „Kangur” brało udział 6 milionów uczniów z 60 krajów. Wyróżnienia w naszej szkole uzyskali:
Kacper Kotwasiński z kl. II d;
Filip Kukla, Jakub Szczotka, Jakub Ziebura z kl. III a
Weronika Mianowska z kl. IV a
Dominik Chojecki z kl. V b;
Aleksandra Warchał  z  kl. V a;
Marcin Anderko z kl. VI a;
Maksymilian Malcharek z kl. VI b
 BRAWO!!!
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom tak wysokich lokat.

Bez tytułu

Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia

Po długim oczekiwaniu otrzymaliśmy wyniki w tym ogólnopolskim konkursie, w którym brało udział ponad cztery tysiące uczniów w każdej kategorii wiekowej (kl. I-III i kl. IV-VI).

Tytuł LAUREATA (najwyższe osiągnięcie) zdobyli:
Jakub Ziebura z kl. IIIa,
Marcin Anderko
z kl. VIa
Maksymilian Malcharek z kl. VIb.
Brawo chłopaki!!!

Poza tym, aż sześcioro uczniów uzyskało WYRÓŻNIENIA. Są to: Julia Adamus, Zofia Szuster, Filip Kukla i Marta Helios z kl. IIIa,
Dominik Chojecki z kl. Vb oraz Bartłomiej Bąk z kl. IVa.

Gratulujemy serdecznie tak znakomitych wyników i życzymy zdobywania kolejnych szczytów w krainie matematyki!

Szkolny Konkurs Recytatorski 2017

Zwycięzcami Szkolnego Konkursu Recytatorskiego zostali:
klasy I-II
I miejsce: Jakub Jambor
II miejsce: Martyna Olszowiec
III miejsce: Hanna Komander
wyróżnienia: Miłosz Piesiur, Wiktoria Zorembska, Zuzanna Krawczyk
klasy III
I miejsce: Zofia Szuster
II miejsce: Karolina Kasza
III miejsce: Wojciech Adam
wyróżnienia: Marta Helios, Jakub Ziebura, Zuzanna Ficek
klasy IV-VI
I miejsce: Natan Klimek
II miejsce: Karolina Olszowiec
III miejsce: Dominika Warkocz
wyróżnienia: Sandra Szłapa, Martyna Kłoska, Jakub Kasza
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Dziękujemy bardzo Radzie Rodziców, państwu Irenie i Grzegorzowi Nowak oraz panu ze sklepiku szkolnego za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.

123

 

Olimpiada Matematyczno – Przyrodnicza

3 czerwca odbyła się Olimpiada Matematyczno – Przyrodnicza. Uczniowie klas IV – VI podzieleni na grupy brali udział w następujących konkurencjach:
rozwiązywanie sudoku i rebusów, układanie tangramów, rozpoznawanie roślin, składanie pudełka, tabliczka mnożenia oraz odgadywanie haseł i układanie ich z liter.
Poziom był bardzo wyrównany, ostatecznie I miejsce zajęła klasa VIb, II miejsce – klasa IVb, a III – klasa VIa.
Było wiele emocji i dobrej zabawy.
Nagrody dla uczniów ufundowali: Gama SC Patrycja Szwed, Katarzyna Zoń, Multiform Sp. z o. o. P. Kinga i Jacek Kania oraz Rada Rodziców.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom!
K. Bilek, A. Ryba

Galeria 

Konkurs Głowołamacze rozstrzygnięty!

Do finału Szkolnego Konkursu Matematycznego zakwalifikowali się Aleksandra Warchał (IVa), Dominik Chojecki (IVb), Marcin Anderko (Va), Maksymilian Malcharek (Vb), Julia Iskrzycka (VIa) oraz Maja Bilek (VIb). Uczestnicy konkursu rozwiązywali 7 zadań w I etapie, a w finale 6 zadań – matematycznych łamigłówek.

Najlepszym GŁOWOŁAMACZEM SZKOŁY został Marcin Anderko, tuż za nim, z minimalną różnicą punktową, uplasowali się Maks Malcharek oraz Dominik Chojecki.
Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów w matematycznych potyczkach!

Głowołamacze