SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W czwartek, tj. 07.12.2023r. uczniowie klas 8a i 7bi uczestniczyli w spotkaniu, które poprowadził st.asp. Paweł Jurczyga, pracujący w Zespole ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.
Spotkanie pod hasłem ” Niepełnoletni, ale czy bezkarny ? – odpowiedzialność karna nieletnich” poruszało tematykę: odpowiedzialności za czyny zabronione, w tym także za brak realizacji obowiązku szkolnego, demoralizacji, hejtu w sieci i problematykę uzależnień.
Spotkanie poprowadzone w sposób profesjonalny zainteresowało uczniów, dostarczyło sporo wiedzy. Uczestnicy mieli także możliwość zadawania prelegentowi pytań dotyczących omawianej tematyki

Pedagodzy specjalni: Anna Homa i Monika Kubicka