„NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA”.

„Współczesna młodzież jest pogubiona… Jeśli nie mają właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli nie znają swojej wartości i nie dostrzegają swoich silnych stron, mogą zmarnować swój potencjał, talent. Pod wpływem złego towarzystwa, buntu młodzi są skłonni sięgać po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, „dopalacze”…to może ich nieodwracalnie zniszczyć.
My im mówimy:
Nie Zmarnuj Swojego Życia!
Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.
Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się.
Myśl o przyszłości. Bądź kreatywny. Ryzykuj”.

(wypowiedź członków zespołu RYMcerze; https://ezw.edu.pl/nie-zmarnuj-zycia-2018/)

Z inicjatywy pedagogów specjalnych Anny Homa i Moniki Kubickiej oraz za zgodą Pani dyrektor Karoliny Zioło, a także akceptacji Rady Rodziców w dniu 8 grudnia 2023r. zostanie w naszej szkole zrealizowany projekt profilaktyczny „Nie Zmarnuj Swojego Życia”. Wydarzenie to nie mogłoby się odbyć bez wsparcia finansowego Urzędu Miejskiego w Pszczynie z środków pochodzących z „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Behawioralnych i Narkomanii na rok 2023”, nad którym patronat sprawuje Ministerstwo Sprawiedliwości i były Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.
Projekt skierowany jest do uczniów klas 7 i 8 naszej szkoły.
Poprowadzą go znani artyści hip-hopowi, tworzący skład RYMcerze, czyli Bęsiu i DJ Yonas. Są oni twórcami ogólnopolskiej kampanii przeciwdziałania uzależnieniom i przyczynom przestępczości „Nie Zmarnuj Swojego Życia”.