JĘZYK POLSKI INACZEJ;-)

Wystarczy niewielka zmiana, by zwykłe lekcje stały się inne i można je było pamiętać dłużej…

We wtorek (19 grudnia) uczniowie klasy 5a mierzyli się z pisownią wyrazów z “ch” i “h”. Zajęcia języka polskiego odbywały się w sali gimnastycznej, ponieważ było to zastępstwo. Dziewczęta i chłopcy – podzieleni na cztery grupy – walczyli o tytuł mistrzów ortografii, pisząc dyktando o chrabąszczach-hokeistach z Holandii. Nie była to jednak zwykła rywalizacja, ponieważ uczniowie biegali do prowadzącego, zapamiętywali zdanie, wracali w biegu i musieli jak najszybciej dyktować wyrażenie skrybie ze swojej grupy. Połączenie nauki ortografii z aktywnością ruchową i współzawodnictwem przyniosło wiele pożytku i radości!

Natomiast w środę (20 grudnia) uczniowie klasy 8 zostali przywitani przez polonistkę filiżanką kawy. W ten nietypowy sposób przenieśli się do świata “Pana Tadeusza” i poznawali wybrane obyczaje szlacheckie, między innymi specjalny rytuał parzenia kawy i przygotowywania śmietanki przez kawiarkę. Akcent ten z pewnością umilił im czytanie fragmentów epopei narodowej.