Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2017/2018

Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 odbywać się będzie w wersji elektronicznej.

Rodzice, którzy chcą by dziecko chodziło do naszego przedszkola muszą zalogować się na stronie przedszkola-pszczyna.nabory.pl
wypełnić wniosek, wydrukować go i złożyć w naszej placówce.

Rekrutacja elektroniczna odbywać się będzie w terminie od 11.04.2017r. – 24.04.2017r.

Szczegółowe informacje można przeczytać  TU

Drodzy Rodzice proszę śledzić kolejne terminy w postępowaniu rekrutacyjnym.

INFORMACJA NIE DOTYCZY DZIECI, KTÓRE MAJĄ WYPEŁNIONĄ DEKLARACJĘ KONTYNUACJI WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO W NASZEJ PLACÓWCE!

Zapisy dzieci z obwodu sołectwa piasek do szkoły

W dniach od 3 do 14 kwietnia trwają zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 10 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Piasku.

Zapisami do szkoły objęte są dzieci, które zamieszkują w obwodzie naszej szkoły – sołectwo Piasek. Dzieci zamieszkałe w naszym sołectwie są przyjmowane do szkoły z urzędu na podstawie zgłoszenia, do którego dołącza się  oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców i dziecka. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń (art. 151, ust.2 i 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r., Prawo oświatowe). Druk zgłoszenia oraz oświadczenie można pobrać ze strony internetowej ZSP w Piasku lub w sekretariacie szkoły.
Wypełnione dokumenty składa się w sekretariacie szkoły w terminie 3 – 14 kwietnia 2017 r., oddanie zgłoszenia potwierdza się datą i podpisem.

Druki do pobrania:

Na wolne miejsca prowadzona będzie rekrutacja do klasy pierwszej. Wiadomości o rekrutacji dostępne TUTAJ

Kontynuacja wychowania przedszkolnego

Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Pszczyny w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego w dniach od 3 do 9 kwietnia 2017 r. należy złożyć pisemną deklarację o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym w naszym przedszkolu.

Prosimy, aby wypełniona deklaracja wpłynęła do przedszkola do piątku 7 kwietnia.
W przypadku nie złożenia deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego w naszej placówce dziecko będzie podlegało rekrutacji do przedszkola, co nie gwarantuje realizacji wychowania przedszkolnego w naszym przedszkolu w nowym roku szkolnym.

Deklarację o kontynuowaniu proszę odebrać i następnie wypełnione składać u wychowawców poszczególnych grup. Złożenie deklaracji należy potwierdzić podpisem.

Tęgie głowy

W czwartek uczniowie klas trzecich, Julia Adamus, Zofia Szuster, Bartosz Bilek, po raz pierwszy, reprezentowali naszą szkołę w Konkursie Matematycznych dla Klas Trzecich „Tęgie Głowy”. Konkurs odbył się w czwartek 30 marca 2017 r w Czechowicach Dziedzicach w Szkole Podstawowej nr 4 im. Orła Białego.

Zosia Szuster zajęła w tym konkursie III miejsce .

GRATULUJEMY!!!