Ale jaja!

W ramach zajęć pozalekcyjnych odbyły się wczoraj warsztaty plastyczne. Mogli w nich uczestniczyć wszyscy chętni uczniowie klas I-VI. Zebrała się niemała – bo ponad sześćdziesięcioosobowa – grupa dziewcząt i chłopców, którzy rozwijali swoje talenty, przygotowując różne ozdoby wielkanocne. Tematem przewodnim były jaja – zdobione techniką decoupage, ręcznie drapane, malowane farbkami czy tworzone z kolorowego papieru. Powstało wiele przepięknych pisanek! Dziękujemy Pani Janinie Romanek za zdradzenie tajników wydrapywania wiosenno-wielkanocnych wzorów na przygotowanych dla nas w tzw. cebulaku jajkach. Czynność niezwykle pracochłonna, ale za to jaki efekt! Uczniowie mogli też wykonać ciekawe ozdoby z masy solnej czy stworzyć świąteczne kartki. Spotkaliśmy się nie tylko po to, by miło spędzić czas i nauczyć się czegoś nowego, ale i skupić się na wspólnym celu. Prace nasze będą bowiem sprzedawane już jutro na kiermaszu wiosennym, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na Hospicjum Ojca Pio w Pszczynie. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wsparli tę inicjatywę swoją pracą i zapraszamy chętnych na jutrzejszy kiermasz!

BeFunky Collage2