Nasi finaliści

W marcu, w naszej szkole odbywał się szkolny etap Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea. Aby zakwalifikować się do etapu finałowego, należało uzyskać co najmniej 90% możliwych do zdobycia punktów.
Miejsce w finale wywalczyli
Weronika Mianowska z kl. IVa (96% punktów) oraz Dominik Chojecki z kl. Vb (100% punktów).

10 kwietnia w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu nasi finaliści zmagali się z kolejnym zestawem zadań. Tym razem organizatorzy postawili wyżej poprzeczkę, gdyż zestaw – podobnie jak w ubiegłym roku – składał się z 30 zadań, ale należało go rozwiązać w czasie 60 minut, czyli o 30 minut krótszym, niż rok temu.
Pozostaje nam więc z niecierpliwością oczekiwać na wyniki, a
Weronice i Dominikowi już gratulujemy godnego reprezentowania naszej szkoły w ogólnopolskim finale!!!

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie uczniom wyjazdu na finał!

Final