Życzenia Świąteczne

daffodils-1257105_640

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – pełnych wiary, nadziei, miłości, spędzonych w gronie najbliższych.

Wszystkim  Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piasku,  Uczniom, Przedszkolakom oraz ich Rodzicom i Naszym Przyjaciołom

Dyrekcja ZSP w Piasku

Powiatowy Dzień Frankofonii

Nasi uczniowie razem z P. Beatą Folek – nauczycielką języka francuskiego w środę 28 marca po raz pierwszy uczestniczyli w gali organizowanej z okazji obchodów XII  Powiatowego Dnia Frankofonii w Pszczynie. Mimo, że nauka języka francuskiego w naszej szkole prowadzona jest dopiero od września 2017 r. , to uczący się go  brali  udział ramach obchodów Światowych Dni Frankofonii w Przeglądzie Piosenki Frankofońskiej -Julka Biela, Karolina Olszowiec,  Ola Warchał. Uczestniczyli też w seansie filmowym, włączyli się w konkursy zorganizowane przy okazji obchodów Dni Frankofonii.  Dziewczyny upiekły francuskie rogale, drużyna Gosii Helios zdobyła trzecie miejsce w konkursie Wiedzy o Krajach Frankofońskich, a Natalia Janz  z klasy 2 nagrodzona została za pracę plastyczną. Ten dzień był wypełniony językiem francuskim. Burmistrz Pszczyny podziękował nauczycielom za duże zaangażowanie w organizację klas frankofońskich w powiecie pszczyńskim. Relację z  galii  można przeczytać na portalach społecznościowych pszczyńska.  pl ,    pszczyna. pl.  , Powiatowy Dzień Frankofonii.  Wyróżnionym gratulujemy, a autorkom  wypieków: Asi Nosek, Kindze Kozik, Natalii Szeląg,  Nadii Skaźnik,  Karolinie Pająk,  ldze Skaźnik  dziękujemy za pyszne rogale.

20180328_135243

20180328_135551