W Świecie gestów i symboli

W czwartek 15 maca uczniowie kl. 3 d gościli w klasie ks. Bogusława Świecha, który posługuje się językiem migowym. Pokazał uczniom jak wygląda komunikacja bez użycia mowy. Wyjaśnił, że w języku migowym układ palców oraz ruch dłoni i rąk zastępują wypowiedziane słowa, a nawet litery. Uczniowie nauczyli się kilku  podstawowych znaków, którymi posługują się osoby niesłyszące.
Dla uczniów była to ciekawa lekcja i wszyscy  stwierdzili, że  bardzo trudno komunikować się nie używając głosu, a osoby niesłyszące z powodu niepełnosprawności muszą pokonywać więcej barier niż oni.

PhotoGrid_1521233222075

Wycieczka klas VII do Teatru Śląskiego w Katowicach

15 marca 2018r. uczniowie klas VII wzięli udział w wycieczce do Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Siódmoklasiści wcielili się w rolę dojrzałych odbiorców sztuki pt. „Oskar i Pani Róża” opartej na opowieści Erica-Emmanuela Schmitta. Z wielkim skupieniem uczestniczyli w wydarzeniach rozgrywających się na scenie i wraz z bohaterami przeżywali chwile zwątpienia, radości, buntu. Znakomita gra aktorka, efekty świetlne i oprawa muzyczna to zdecydowanie najważniejsze walory spektaklu. Udział w sztuce skłonił do refleksji na temat najważniejszych wartości w życiu oraz własnego postępowania.