Zielone śniadanie na powitanie wiosny 2018

Zielone śniadanie na powitanie wiosny na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń szkolnych. Pomysł zrodził się wiele lat temu i akcja miała na celu zachęcenie do zdrowego odżywiania. Okazało się wtedy, że tak proste smaki, jak chleb z masłem i ze szczypiorkiem odchodzą w zapomnienie i często nie są znane naszym uczniom.

Zielone śniadanie cieszy się dużą popularnością, uczniowie i pracownicy chętnie sięgają po pachnące zielone kanapki.  Niektórzy czekają na nie cały rok.

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy pomogli w realizacji akcji, bo pracy było sporo. Warto jednak robić coś, co sprawia radość innym, a przy okazji jest zdrowe, smaczne i pachnące!

Zapraszamy za rok!

„Perły” rozdane

Dnia 20 marca w Klubie „13” odbył się II Powiatowy Konkurs Aktorsko – Wokalno – Taneczny „Perły 2018”.  Wzięło w nim udział 31 uczestników ze szkół podstawowych  z całego powiatu. Konkurs promował sztukę aktorską, wokalną i taneczną wśród uczniów szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III – Martyna Olszowiec. Występowała w kategorii aktorskiej klas I – III. Uczennica zdobyła wyróżnienie! Gratulujemy!

To nie jedyne osiągnięcie Martynki. Siedemnastego marca doceniono jej talent wokalny na Ogólnopolskim Festiwalu Harcerskim we Wrocławiu w kategorii – solista. Zdobyła  tam III miejsce i tym samym dostała nominację do Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu w Kielcach, który odbędzie się 12 – 22. 07. 2018 roku. Jesteśmy dumni!

PhotoGrid_1521558712949