Przedszkole już otwarte!

W mikołajki, 6 grudnia, odbyło się długo oczekiwane otwarcie nowego przedszkola w Piasku. Był to szczególny dzień zarówno             dla najmłodszych, ich rodziców, pracowników ZSP w Piasku oraz wszystkich osób zaangażowanych  w proces budowy.
Po uroczystym przecięciu wstęgi przez Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola, jego zastępców Barbarę Sopot – Zembok i Grzegorza Wanota, emerytowaną dyrektor przedszkola Marię Wardziak, wykonawcę-Szymona Fibica  i Jolantę Rudka, ksiądz proboszcz Grzegorz Stephan  pobłogosławił  i poświęcił budynek. Po powitaniu wszystkich gości-władz gminy, dyrektorów pszczyńskich szkół i przedszkoli, byłych dyrektorów przedszkola, władz rady rodziców, władz sołectwa, pełne radości przedszkolaki zaprezentowały piosenki i układy taneczne, które przygotowały ze swoimi nauczycielami. Dyrektor podziękowała wszystkim zaangażowanym w powstanie i budowę przedszkola- Burmistrzowi Pszczyny-Dariuszowi Skrobolowi za decyzję o wykonaniu tej inwestycji, zastępcy burmistrza-Grzegorzowi Wanotowi za szczególne zaangażowanie w powstanie budynku, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów UM-Monice Kalkowskiej oraz inspektor nadzoru budowlanego -Katarzynie Cieślik za nadzór nad inwestycją, architektowi-Markowi Zdebowi, wykonawcy. Burmistrz podkreślił, że inwestycja przebiegała sprawnie dzięki zaangażowaniu się wielu osób, a uśmiechy dzieci potwierdzają, że warto było wykonać to zadanie. W budynku mieści się 7 sal dydaktycznych, sala do zajęć specjalistycznych, wydawalnia posiłków. Dużo radości sprawiły przedszkolakom otrzymane od burmistrza prezenty-atrakcyjne gry i zabawki. Goście zwiedzili budynek.

IMG_0342

„Przedszkolacy z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piasku pragną podziękować za wspaniały prezent mikołajkowy – nowy budynek przedszkola.

Chociaż dzieci stanowią największą wartość przedszkola, to cudowne otoczenie, w którym będą mogły odkrywać świat, zapewne wesprze ich rozwój.
Czas spędzony w przedszkolu pozostanie w ich pamięci jako najszczęśliwsze chwile dzieciństwa.                                                                                                                          Dziękujemy”

GALERIA pless.pl, pszczyna.pl

Relacja na portalu pless.pl