Dzień Pluszowego Misia

Tort miś25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu wszystkie misie bardzo hucznie świętowały wraz ze swoimi właścicielami swoje „urodziny”. Były zabawy, konkursy i tańce z misiami, balonami i trąbkami przez cały dzień. Dzieci poznały również legendę związaną z powstaniem pluszowego misia sięgającą roku 1902. A na koniec dzieci zostały poczęstowane przepysznym tortem ze świeczkami. Ogromne podziękowania mamusiom: Wojtusia z grupy Żółwików, Martusi z grupy Koliberków za przygotowanie słodkich niespodzianek w postaci tortów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Pokaz ptaków

DSCF5208W miniony wtorek gościliśmy w naszej szkole pana Andrzeja Pająka wraz z jego kolekcją ptaków. W zajęciach uczestniczyli wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki. Nasza wiedza wzbogacona została o wiele ciekawych informacji dotyczących życia ptaków, którą Pan Andrzej  przedstawił nam w ciekawy i żartobliwy sposób. Niektórzy uczniowie byli zawiedzeni, że nie były to żywe zwierzęta, ale pan Andrzej wyjaśnił nam, jak bardzo stresująca byłaby taka wizyta dla żywych ptaków. Eksponaty były bardzo piękne i różnorodne i wielu uczniów zaraz po pokazie zastanawiało się co takiego pan Andrzej pokaże nam w przyszłym roku. Z pewnością go zaprosimy.

Katarzyna Bilek

Więcej zdjęć można zobaczyć tutaj