O Kumci, Światowym Dniu Pluszowego Misia i II a

HPIM4384Zabawny dzień przeżyli uczniowie klasy II a i oczywiście ja – Kumcia z II a. Było pluszowo, misiowo i miodowo.

25 listopada 2013 r. dołączyliśmy do obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Wszyscy uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione niedźwiadki i inne maskotki. Odbyła się degustacja różnych gatunków miodu. Bardzo zdrowego, polecanego wszystkim, szczególnie ze względu na zbliżającą się wielkimi krokami zimę (niedźwiedzie wiedzą, co dobre). Wspaniałym, aromatycznym miodkiem uraczyła nas Dominika Bassara. Był to miód przywieziony z Syberii, który zawierał sok z dziko rosnących jagód. Na degustację zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z klasy III a.

Środa, nie była tylko dniem zabawy i słodkiego obżarstwa. Ze wspaniałych książek, przyniesionych przez Angelikę Cepok i Aleksandrę Warchał, dowiedzieliśmy się, że pluszowego misia wymyślili producenci zabawek z Niemiec i USA na początku XX w. O niegrzecznym misiu, który nie chciał podać łapki na powitanie pisał ulubiony poeta dzieci – Jan Brzechwa.

Mimo, że niedźwiadki są słodką maskotką, nie zmienia to faktu, że niedźwiedź brunatny pozostaje najsilniejszym drapieżnikiem lasów półkuli północnej, a niedźwiedziowi polarnemu grozi wyginięcie z powodu ocieplenia klimatu. Te wiadomości, oraz wiele innych, przedstawili uczniowie korzystając z informacji znalezionych w encyklopediach i Internecie.

Dzień był słodki, zabawny i bardzo kształcący!

Ja też tam byłam, miód i mleczko piłam, z misiami się bawiłam :)

Kumcia

Więcej zdjęć można zobaczyć tutaj