Wydarzenia sportowe 2022

Wiosna 2022 pozwoliła nam na powrót do szkolnych zawodów sportowych, w których z sukcesami startowali nasi zawodnicy. Poniżej krótko przedstawimy osiągnięcia w poszczególnych zawodach.

Tradycyjnie tenis stołowy w wykonaniu starszych dziewcząt i chłopców zakończył się sukcesem. Chłopcy zajęli 2 miejsce w zawodach powiatowych i stanęli na podium (3 miejsce) w zawodach rejonowych. Dziewczęta były bez konkurencyjne w zawodach gminnych i powiatowych, ustępując w rejonie tylko zawodniczkom z Chybia, które ostatecznie zostały mistrzyniami województwa.

Kolejnym wydarzeniem, które organizowała nasza szkoła, były rozgrywki piłki nożnej chłopców starszych i młodszych na Orliku. Chłopcom starszym nie udało się awansować do półfinałów i zajęli ostatecznie 5 miejsce.
Sukces odnieśli natomiast chłopcy młodsi, którzy spośród 13 drużyn okazali się najlepsi wygrywając wszystkie mecze i tracąc tylko 1 bramkę i tym samym awansując na zawody powiatowe. Nasi uczniowie z dużymi nadziejami wzięli udział w zawodach powiatowych i po wysokich zwycięstwach w grupie, półfinał okazał się dla nich nie lada wyzwaniem i ulegli ekipie z Goczałkowic, zajmując ostatecznie 3 miejsce.

Uczniowie klas starszych wystartowali również w nowej dyscyplinie dla szkół podstawowych, czyli Drużynowe Zawody Lekkoatletyczne. Piętnastoosobowe zespoły Dziewcząt i Chłopców, rywalizowały we wszystkich dyscyplinach lekkoatletycznych, zajmując 2 miejsca na zawodach powiatowych i 4 miejsce na zawodach rejonowych.

W maju rywalizowaliśmy również w czwórboju lekkoatletycznym dla klas młodszych (rocznik 2009 i młodsi). Dziewczęta zajęły 4 miejsce w zawodach miejskich, a chłopcy pewnie wygrali, awansując do zawodów rejonowych. Znakomity występ chłopców (Kuba Cofała 5,05 w skoku w dal, 7,65 Jakuba Sokala w biegu na 60 metrów), i zdobycie łącznie 1066 punktów dał chłopcom „tylko” 2 miejsce, ustępując Szkole z rejonu Cieszyńskiego tylko 15 punktami.

Uczniowie z roczników 2009 i młodsi startowali systematycznie w czwartkach lekkoatletycznych, zdobywając pierwsze szlify na bieżniach, skoczniach i rzutniach, osiągając bardzo dobre wyniki oraz poprawiając swoje rekordy życiowe. Nasi uczniowie dzięki „Czwartkom” uczyli się rywalizacji, a także wiary we własne siły. Najlepszymi wynikami mogą pochwalić się: Krzysiu Imielski, Karolina Maksym, Alina Żaloudik, Bartek Jędryka, Szymon Pastuszka, Karol Paliczka i inni. Najlepsi z nich będą reprezentować nasze miasto na ogólnopolskich Czwartkach Lekkoatletycznych, które odbędą się w Łodzi w dniach 17 do 19 czerwca. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników i życzenia sukcesów w przyszłym roku!!!!! Nauczyciele Wychowania Fizycznego Ela Sobiech i Sebastian Kamiński