Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 klas IV-VII

Uczniowie klas siódmych zakończyli rok szkolny i przywitali wakacje, prezentując krótki program artystyczny. W piosence wystąpiły też dziewczęta z klasy 5a i – na pożegnanie – trzy ósmoklasistki.

Uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, otrzymali nagrody książkowe zakupione przez Radę Rodziców. Klasy 4in i 5a zostały wyróżnione przez Burmistrza Pszczyny za najwyższą średnią w gminie! Brawo:-)

Czas odpocząć!
Życzymy wszystkim przyjemnych i bezpiecznych wakacji!

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX”

Dnia 26 kwietnia 2022 roku 12 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX 2022 pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uczniowie oprócz znajomości słownictwa, zwrotów idiomatycznych czy struktur gramatycznych, musieli wykazać się również wiedzą na temat lektury, którą musieli przeczytać w ramach konkursu.

Najlepszy wynik w naszej szkole uzyskała Alina Żaloudik z klasy Va zajmując II miejsce z wynikiem: BRADZO DOBRYM. We wtorek 21 czerwca Ala odebrała nagrodę.

Serdecznie gratulujemy Alinie  i życzymy dalszych sukcesów!!!

Warsztaty zaplatania wianków

Tradycją już w naszej szkole stały się warsztaty zaplatania wianków w ramach zajęć edukacji regionalnej.

Z okazji Nocy Świętojańskiej lub jak niektórzy nazywają Nocą Kupały klasy 5bi, 6a oraz 2a udały się nad pobliską rzekę Dokawę. Na miejscu czekała na nas niezastąpiona Pani Bernadka Grolik, która pomogła dzieciom zaplatać piękne wieńce. Zgodnie z tradycją każda dziewczyna rzuciła swój wianek do wody z nadzieją znalezienia szczęścia.

Relację z tego wydarzenia 2a opisała na swoim blogu.