Wycieczka klas trzecich

W środę 1 czerwca uczniowie klas trzecich pojechali na wycieczkę do Świnnej do Beskidzkiego Centrum Nauki. „Naukotechnika” to interaktywna wystawa naukowa, której celem jest nauka poprzez zabawę. Uczniowie wzięli udział w warsztatach „Ciekły azot”, pokazy pozwoliły przybliżyć każdemu magię i tajemnicę niskich temperatur. Uczestniczyli również w warsztatach geologicznych, na których poznawali i rozróżniali skały i minerały występujące na naszej planecie. Wycieczka była udana i na długo pozostanie w pamięci.

III miejsce Nikodema

Gratulujemy Nikodemowi Wardziakowi, który zajął III miejsce w konkursie „Nakręć się na przyrodę” organizowanym przez Gminę Pszczyna.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół z terenu gminy. Uczniowie mieli za zadanie nakręcić film, w którym przedstawiliby ścieżki edukacyjne znajdujące się w Parku Pszczyńskim.

Nikodem do współpracy zaprosił koleżanki i kolegów ze szkoły. Powstał film z wyprawy rowerowej na ścieżce edukacyjnej „Tropem żubra”.

z życia 5b i 6a

Uczniowie klas 5b i 6a w roku szkolnym 2021/2022 często podejmowali wspólne aktywności. Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie, a nasi wychowankowie lubią aktywnie spędzać czas.

W marcu wybraliśmy się na pieszy spacer do Ośrodka nad Dokawą, gdzie dzieci zacieśniały międzyklasowe więzi przyjaźni.

W kwietniu uczniowie uczyli się zasad fairplay, zasad zdrowej rywalizacji oraz działania w grupie podczas wyjścia szkolnego do LaserHouse w Katowicach. W maju uczniowie wsiedli na rowery i udali się na Lekcję Terenową do Zagrody Żubrów w Pszczynie.

Organizując wycieczki dla uczniów klas 5b i 6a wybieramy zawsze ekologiczny sposób transportu oraz zachęcamy do aktywności fizycznej.

Śladami kapliczek i krzyży w Piasku

Uczniowie klas 5 w ramach edukacji regionalnej zapoznali się z historią małych obiektów sakralnych w naszej miejscowości. Kapliczki są ważnym elementem naszej regionalnej historii, która przetrwała do czasów dzisiejszych. Uczniowie posprzątali i przystroili polnymi kwiatkami te wyjątkowe dla mieszkańców miejsca. Uzupełnieniem wyjścia terenowego było przygotowanie przez uczniów lapbooków i sporządzenie mapy kapliczek w Piasku.