WYCIECZKA DO ŚLĄSKIEGO OGRODU ZOOLOGICZNEGO W CHORZOWIE.

We wtorek 14 czerwca br. klasa 5ci udała się na wycieczkę do ZOO
w Chorzowie. Dodatkową atrakcją wycieczki był przejazd środkami transportu publicznego: pociągiem i tramwajem.

Celem wyjazdu była integracja zespołu klasowego, wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO. Uczniowie spędzili czas na świeżym powietrzu w towarzystwie groźnych drapieżników i milusińskich roślinożerców. Uczniowie mieli także okazje podziwiać przepięknie ubarwione ryby i ptaki. Największe zainteresowanie wzbudziły pingwiny i żyrafy.

Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia

4 marca 2022r. 33 uczniów naszej szkoły zmagało się z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej.
W konkursie wzięło udział prawie 6 tysięcy uczniów z całej Polski rozwiązując zadania w czterech kategoriach: kl. I-III, IV-VI, VII-VIII oraz liceum ogólnokształcące.

Najwyższe osiągnięcie, czyli tytuł LAUREATA
zdobyła Hanna Podbioł z klasy IIIa.
Brawo Haniu!

Gratulujemy również pozostałym uczestnikom i życzymy wytrwałości oraz entuzjazmu w dalszym rozwijaniu swoich talentów, pasji i zainteresowań!

Zdjęcie Laureata

Podsumowań nadszedł czas…

Przez cały drugi semestr uczniowie klasy III B walczyli o tytuły: MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA , MISTRZA ORTOGRAFII oraz NAJLEPSZEGO SPORTOWCA . Mieli wiele okazji na wykazanie się znajomością mnożenia i dzielenia poprzez różne formy zadań, ortografii poprzez dyktanda i uzupełnianki  ortograficzne oraz różne konkurencje sportowe.
Wyniki przedstawiają się następująco:
KONKURS O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII:
I miejsce: Wiktor Sojka
II miejsce: Alicja Tomaszczyk
III miejsce: Milena Kubis
wyróżnienie: Tomasz Adam, Paulina Nowok, Dominika Pruś

KONKURS O TYTUŁ MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA
I miejsce: Rafał Czernecki
II miejsce: Franciszek Wyroba
III miejsce: Ewelina Maksym
wyróżnienie: Łucja Janosz, Wiktor Sojka, Szymon Imielski

OLIMPIADA TRZECIOKLASISTY