Pomoc dla Uchodźców z Ukrainy organizowana przez OSP Piasek.
Według następującego harmonogramu będą zbierane dary w salce w OSP (Piasek, Katowicka 63).
28 luty – poniedziałek w godzinach 17.00-19.00
1 marca – wtorek w godzinach 7.00-9.00 oraz 17.00-19.00
2 marca – środa w godzinach 17.00-19.00
Zbierane są m.in
– żywność z długim terminem przydatności (konserwy, przetwory, ryż, kasze, makarony, cukier, mąka, olej spożywczy)
– pościel, koce, śpiwory, karimaty, materace,
– środki higieniczne i kosmetyki,
– ciepłe ubrania,
– lampki na baterie, powerbanki, baterie.
Dary zostaną zawiezione do budynku przy ul. Bielskiej 32 (była siedziba pszczyńskiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad).
Miesięczne archiwum: luty 2022
Walentynki – słodkie minki. Nauka i zabawa w I a
„Walentynki są raz w roku, pełne szczęścia i uroku,
a Ty stale bądź radosny i promienny jak dzień wiosny”
Celem organizowania obchodów walentynek w klasie pierwszej było wdrażanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w zabawach konkursowych i kształcenie poprawnego rozumienia pojęcia „dobrej zabawy”.
Zachowanie dzieci, podczas przeprowadzonej uroczystości, udowodniło, że bardzo potrzebne jest zachęcanie do okazywania takich uczuć, jak: przyjaźń, szacunek, życzliwość, sympatia i miłość. Czasem warto pokazać dzieciom, w jaki sposób można to zrobić taktownie i kulturalnie, aby zabawa była atrakcyjna i miła dla wszystkich uczestników.
Kosmos prosta praca plastyczna
Ciekawostki o kosmosie
- Słońce jest największym obiektem w Układzie Słonecznym.
- Olympus Mons – wygasły wulkan znajdujący się na Marsie mierzy około 26 000 metrów wysokości, to trzy razy więcej niż najwyższa góra Ziemi!
- We wszechświecie jest więcej gwiazd niż ziaren piasku na wszystkich plażach na Ziemi.
Pracę plastyczną kosmos można zrobić na wiele sposobów np. rysując rakiety kosmiczne, gwiazdy, komety, sputników i ufoludków.
Zadania szkoły. Wspieranie wielokierunkowej aktywności ucznia przez organizowanie sytuacji edukacyjnych umożliwiających eksperymentowanie i nabywanie doświadczeń oraz poznawanie polisensoryczne, stymulujacych jego rozwój we wszystkich obszarach.
Osiągniecia w zakresie percepcji wizualnej, obserwacji i doświadczeń. Uczeń wyróżnia w impresjach plastycznych barwę i fakturę.
Za najbardziej kreatywną w miesiącu lutym uznaje się pracę plastyczną Karoliny kl IV in. Dzieło malarskie zostało wybrane przez jury nauczycieli. Zachęcam do lajkowania zdjęcia. Na stronie Fb KPP w celu popularyzacji twórczości plastycznej uczniów naszej szkoły.
Superbohaterki w naszej klasie
11 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce. Święto zostało ustanowione w 2015 roku przez ONZ na wniosek wielu organizacji wspierających i doceniających dostęp kobiet i dziewcząt do nauki, inżynierii, matematyki, technologii, badań naukowych itp.
Fundacjakosmos.org pochyliła się nad tematem i w myśl zasady Wspieramy dziewczynki dziś, by jutro zmieniały świat wdrożyła program dla szkół: Superbohaterki w naszej klasie. Uczniowie klasy 2 a wzięli udział w zajęciach, na których poznali sylwetki jedenastu niezwykłych Polek – a wśród nich była: pisarka, artystka, himalaistka, chemiczka, tajna agentka, aktorka, a nawet królowa. Każda z nich miała jakieś szczególne moce i pasje oraz cechy, które sprawiały, że była wybitna. Spośród tych postaci uczniowie znali wcześniej tylko dwa nazwiska – Marii Konopnickiej i Zofii Stryjeńskiej. Po zapoznaniu się z jedenastoma sylwetkami wybitnych kobiet klasa zagłosowała i wybrała Superbohaterkę klasy II a. Została nią Jadwiga Andegaweńska – królowa Polski.
Po feriach będziemy zgłębiać wiedzę na jej temat i poznawać historię życia.
Bądź bezpieczny w czasie ferii
W poniedziałek 14 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe, które potrwają do 27 lutego.
Życzymy wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku!
Odznaka Jakości Etwinning
Za nami kolejna edycja projektu 24 zadania na czas oczekiwania”. Projekt realizowany był w klasie 2 a. Wykonaliśmy wiele działań we współpracy i z sześcioma szkołami w różnych zakątkach Polski.
Otrzymaliśmy za jego realizację Krajową Odznakę Jakości.
O działaniach w ramach projektu „24 zadania na czas oczekiwania” można przeczytać na klasowym blogu.