W sobotę 24 listopada 2018 r. Oskar startował w Pucharze Europy w karate kyokushin. W turnieju wzięło udział 19 krajów i 448 zawodników. W każdej z kategorii wiekowych startowali tylko najlepsi zawodnicy z danego kraju – medaliści zawodów rangi europejskiej, jak i światowej. Ze względu na brak zawodników w swojej kategorii wagowej , Oskar startował w kategorii wagowej wyższej, a mimo tego, w tak prestiżowych zawodach, odniósł życiowy sukces, zdobywając brązowy medal. Oskar udowodnił tym wynikiem, że jest jednym z najlepszych zawodników w Europie w swojej kategorii wiekowej.
GRATULACJE ! I wielu dalszych sukcesów w rozwijaniu Swojej pasji życzymy Ci Oskarze!
Motyle, koty, psy, tygrysy, królewny i damy zagościły w naszej klasie 22 listopada w Dniu Kredki.
Inni niezwykli goście zawitali do naszej klasy w czasie obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. „Czy to jutro, czy to dziś – każdemu potrzebny jest miś” to nasze hasło. Klasa i korytarze zapełniły się misiami i innymi pluszakami. Dzień ten był zwieńczeniem kilkudniowej pracy uczniów nad lapbookiem o niedźwiedziach. Dzieci poznały także historię narodzin pluszowego misia. Wszystko zakończyło się degustacją pysznych, zdrowych miodów. Dzień był przytulny i smaczny!
25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to obchodzone jest od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. Tę historię poznali uczniowie klasy I c już w piątek, kiedy to na zajęcia przybyli ze swoimi pluszakami. Misie towarzyszyły im przez cały dzień. Poznały jednego z najbardziej znanych misiów czyli Kubusia Puchatka. Miały możliwość wysłuchania jednej z przygód Kubusia oraz pooglądania książek z nim. Podczas zajęć plastycznych wykonały piękne misie techniką origami. Misie towarzyszyły im również podczas zajęć z wychowania fizycznego. Nie zabrakło też zabaw ze śpiewem takich, jak: „Stary niedźwiedź” czy „Misie dwa”.
22 listopada odbył się rejonowy etap Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego, z Ewangelii według św. Łukasza, w Pszczynie. W konkursie brało udział 43 uczniów z 16 szkół naszego rejonu. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice, Małgorzata Helios z kl. VIII b, Dominika Warkocz z kl. VI b oraz Weronika Mianowska z kl. VI a.
Weronika Mianowska zajęła I miejsce i awansowała do wojewódzkiego etapu tego konkursu, który odbędzie się 10 stycznia w Katowicach.
Gratulujemy i życzymy sukcesu w etapie wojewódzkim.