Z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości…

… uczniowie klasy II a wzięli udział w Klasowym Konkursie Recytatorskim. Mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności  w nowoczesnych utworach patriotycznych. Recytowali bowiem piękne wiersze Michała Rusinka wydane w książce „Jaki znak twój?”

Zdobywcom nagród oraz wyróżnień i wszystkim występującym gratulujemy!

Więcej o konkursie na klasowym blogu.

Image Border Editor: https://www.tuxpi.com/photo-effects/borders

Ważna rocznica

Święto Niepodległości – 11 listopada 1918 roku to jedna z ważniejszych dat w historii naszego kraju. W pierwszej „b” obchody rocznicy rozpoczęły się Klasowym Konkursem Recytatorskim. Osoby nagrodzone to:

I miejsce – Nadia Witek,

II miejsce – Martyna Marekwia,

III miejsce – Antonia Adamaszek.

Uczniowie wspaniale przygotowali się do tego wydarzenia. Wyróżnienia zdobyli: Emilia Wardziak, Karol Cofała, Antoni Krawieczek, Mateusz Szmit, Igor Zakrzewski, Oliwier Suchołbiak. Gratulujemy!

W ciągu całego tygodnia podejmowaliśmy różne zadania mające na celu przybliżenie uczniom polskiej kultury, tradycji, utrwalenie wiadomości o symbolach narodowych. W bibliotece szkolnej uczestniczyliśmy w czytaniu polskich legend. Dziękujemy pani Madzi!

Działo się w I b – październik

Uczyliśmy się, bawiliśmy się, męczyliśmy się, cieszyliśmy się. Październik był miesiącem obfitującym w wiele ciekawych zdarzeń.

Ślubujemy

Najważniejsze było ślubowanie. To niezwykła uroczystość, będąca ogromnym przeżyciem dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Był to szczególny dzień, ponieważ dzieci klas pierwszych zostały przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Piasku oraz same tworzyły tę uroczystość.

Radość w „Radosze”

Relaks, ćwiczenia i wielka uciecha – tak było w czasie wycieczki klas pierwszych do Sali Zabaw „Radocha” w Pszczynie. Celem jej była integracja grup rówieśniczych, rozwijanie dużej i małej motoryki, a przede wszystkim wyśmienita zabawa. Z żalem odjeżdżaliśmy, ale za to wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci.

„Jak przyjemnie i wesoło –  kiedy dynia krąży w koło”

Dzień Dyni był kolorowy, żółto – pomarańczowy i wielosmakowy. Dynia, która jest rekompensatą utraty letniego słońca, pomogła nam w odkrywaniu uroków i smaków jesieni. Celem lekcji było poznanie wartości odżywczych tego warzywa oraz rozróżnianie innych warzyw dyniowatych – cukinii, melona, kabaczka. Lekcje były okazją do kosztowania przetworów, wypieków i soków z dyni. Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc.

Kultywujemy polskie tradycje

W ostatnim dniu października odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza w Piasku. Jak nakazuje polska tradycja, z okazji Wszystkich Świętych, odwiedzamy groby swoich bliskich, zapalamy znicze i składamy kwiaty. Celem naszego spaceru było zwrócenie uwagi na opuszczone groby i przypomnienie, że warto w tym dniu postawić na tych grobach chociaż malutki znicz.

PhotoGrid_1541488119276