Wycieczka do Pszczyny

12 czerwca piątoklasiści udali się na pieszą wycieczkę do Pszczyny. Uczniowie przeszli trasą najbardziej znanych zabytków: Park Pszczyński, Groby Anhaltów i Hochbergów, Lodownia, Herbaciarnia, Kapliczka „Bądź Wola Twoja”, Brama Wybrańców, Zamek Pszczyński, Ratusz, Muzeum Prasy Śląskiej, Stajnie Książęce, Brama Chińska, o których uczyli się na zajęciach edukacji regionalnej.

Istotną częścią wycieczki było zwiedzanie wystawy „Historia Biblii” dostępnej na terenie Stajni Książęcych i obejmującej historię 3500 lat powstawania Biblii. Uczniowie mogli dotknąć eksponatów, wziąć do ręki kamienne tablice z dziesięciorgiem przykazań, dotknąć słów zapisanych na skórach i pergaminach oraz poczuć aktualność przesłania Pisma Świętego.

Dla uczniów klasy Vb był to również końcowy etap projektu edukacyjnego „Zapraszamy do Pszczyny”.
Głównym jego założeniem było zapoznanie z najważniejszymi zabytkami Pszczyny – dziedzictwem kulturowym regionu. Uczniowie poprzez metodę projektu realizowali zadania w czasie zajęć komputerowych – opis zabytku, przygotowanie prezentacji w aplikacji Google Drive, następnie podczas wycieczki opowiadali o nim i grali w grę miejską przygotowaną w aplikacji Actionbound, w której wykazywali się znajomością zabytków i ich historii.
Zachęcamy wszystkich do dalszego poznawania walorów własnego regionu.
pizap.com14973014511772

XVIII Pielgrzymka PKRD na Jasną Górę

11 czerwca,  nasi uczniowie uczestniczyli na Jasnej Górze w  ogólnopolskiej pielgrzymce,  Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

Spotkanie rozpoczęło się od koncertu bardzo energetycznego zespołu „Armia Dzieci”. Zespół porwał szybko młodą publiczność do radosnego śpiewu i tańca na chwałę Pana Boga.

Podczas krótkiej przerwy uczennice klasy czwartej zaniosły do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, karteczki z różnymi prośbami i intencjami swoich kolegów i koleżanek.

O godz.13.30 sprawowana była Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Długosza. W homilii ks. biskup nawiązał m.in. do przypadającej w tym roku 300-rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W  trakcie modlitwy powszechnej zostały wysłane do nieba białe, żółte, czerwone i niebieskie balony, zaś pod koniec Eucharystii gołąbki pokoju. Uczestnicy pielgrzymki spotkali się także z założycielką PKRD Magdą Buczek i odmówili dziesiątkę różańca.

Następnie odbył się koncert ks. bp. Antoniego Długosza, który mimo choroby gardła dał z siebie wszystko.

Wielką niespodzianką było wyrzucenie  w kierunku dzieci zgromadzonych pod sceną, dwudziestu tenisowych piłeczek. Kto złapał  piłeczkę stał się szczęśliwym posiadaczem górskiego roweru.

BeFunky Collage

ffgfg

Pszczyńska Spartakiada Młodzieży

20170608_132913Dnia 8 czerwca na pszczyńskim stadionie „ISKRA” odbyła się Pszczyńska Spartakiada Młodzieży. Największe sukcesy wśród naszych uczniów zajęli:

Julia Biela 6a (bieg na 60m – I miejsce)

Tomasz Bojdoł 6b (bieg na 60m – II miejsce)

Daria Szłapa 6a (bieg na 300m – II miejsce)

Magda Szuster 5a (bieg na 60m – II miejsce)

Adrian Ryguła 5a (bieg na 300m – II miejsce)

Sztafeta wahadłowa klas IV – 10x50m w składzie: W.Sołtys, M.Waląg, M.Baniak, P.Nowak, D.Warkocz, W.Sojka(rez.), K.Psik, M.Kurczyk, J.Cofała, A.Iskrzycki, F.Michulec, M.Loranty(rez.) – zajęła V miejsce.

W ogólnej klasyfikacji nasi sportowcy wywalczyli zasłużone III miejsce. Brawo i gratulacje dla Wszystkich Naszych Zawodników!