XVIII Pielgrzymka PKRD na Jasną Górę

11 czerwca,  nasi uczniowie uczestniczyli na Jasnej Górze w  ogólnopolskiej pielgrzymce,  Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

Spotkanie rozpoczęło się od koncertu bardzo energetycznego zespołu „Armia Dzieci”. Zespół porwał szybko młodą publiczność do radosnego śpiewu i tańca na chwałę Pana Boga.

Podczas krótkiej przerwy uczennice klasy czwartej zaniosły do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, karteczki z różnymi prośbami i intencjami swoich kolegów i koleżanek.

O godz.13.30 sprawowana była Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Długosza. W homilii ks. biskup nawiązał m.in. do przypadającej w tym roku 300-rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W  trakcie modlitwy powszechnej zostały wysłane do nieba białe, żółte, czerwone i niebieskie balony, zaś pod koniec Eucharystii gołąbki pokoju. Uczestnicy pielgrzymki spotkali się także z założycielką PKRD Magdą Buczek i odmówili dziesiątkę różańca.

Następnie odbył się koncert ks. bp. Antoniego Długosza, który mimo choroby gardła dał z siebie wszystko.

Wielką niespodzianką było wyrzucenie  w kierunku dzieci zgromadzonych pod sceną, dwudziestu tenisowych piłeczek. Kto złapał  piłeczkę stał się szczęśliwym posiadaczem górskiego roweru.

BeFunky Collage

ffgfg

Tegorocznej ogólnopolskiej pielgrzymce przyświecało hasło „Matko Najświętsza dziękujemy”. Magda Buczek w swoim wystąpieniu  podkreśliła, że XVIII pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę przypada w szczególnym czasie. –„ Jest to naprawdę dla nas wyjątkowy rok, rok jubileuszowy – 20 lat istnienia Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, w roku setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, ale tutaj, na Jasnej Górze, to również 300 lat od koronacji Cudownego Obrazu Matki Najświętszej. Dlatego przychodzimy właśnie pod hasłem: „Matko Najświętsza – dziękujemy!”. Przychodzimy z wielką wdzięcznością w naszych sercach, wdzięcznością za wszystko to, czym Bóg przez stawiennictwo Maryi nas obdarza przez tyle lat”.

Był to dla nas dzień pełen słońca, radosnego świętowania poprzez wspólną modlitwę,  koncerty, konkursy, świadectwa i przede wszystkim Eucharystię. Uczestnicy podjęli wezwanie do codziennego odmawiania dziesiątki różańca. w swoich domach , szkołach i na podwórkach.