Mikołajkowe wariacje

„Mikołaj przynosił dzieciom prezenty, bo je kochał, nie zaś w nagrodę za dobre zachowanie. Wiedział przecież, że nawet grzecznemu dziecku strzeli coś czasem do głowy i że wszystkie dzieci, także te niegrzeczne, mają dobre serca. A poza tym każdy człowiek dzięki dobrym uczynkom może zapisać się jako święty w pamięci innych.”

(F. L. Baum)

Mikołajkową akademię przygotowywaliśmy od miesiąca. Stanowiła ona zwieńczenie współpracy ze szkolną biblioteką, gdzie pani Elżbieta Kałuża pomogła nam wyszukać odpowiednie materiały dotyczące postaci św. Mikołaja i tego, jak obchodzi się mikołajki w innych krajach. Czytała dzieciom o przygotowaniach do świąt. Uczniowie klasy II a wykonali zimowo – świąteczne dekoracje korytarza oraz uczyli się wierszyków, piosenek i dowcipów o Mikołaju. Starsze koleżanki i koledzy z klasy V a wsparli ich ukazując prawdziwą postać świętego oraz sposoby urządzania uroczystości ku jego czci w innych państwach europejskich. Odczytali listy i wiersze, które do św. Mikołaja, napisali uczniowie klas I – III. Na szkolnym korytarzu przygotowali zabawy ze świątecznymi hitami. Przewodnicząca szkoły – Małgosia Helios – wzorowo poprowadziła akademię, a Karolina i Martyna Olszowiec umiliły ją swoim śpiewem. Dzień 6 grudnia 2016 roku – wszyscy, jednogłośnie zaliczamy do bardzo udanych!

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=6SYBjk2F9cI[/embedyt]