W Remizie Strażackiej

16 maja 2014r. pani Mariola Pastuszka zorganizowała spotkanie w Remizie Strażackiej – Ochotniczej Straży Pożarnej w Piasku. Grupa Żyrafek zaśpiewała i odtańczyła przygotowane piosenki. Delegacja przedszkolaków w podziękowaniu wręczyła ogromny Medal Strażaka. Dzieci podczas tego spotkania wzbogaciły swoją wiedzę o nowe, ciekawe i przydatne wiadomości, m.in. poznały stroje strażaków, zakładane w zależności od okoliczności (galowe, bojowe, koszarowe), a także poznały działanie piszczka alarmowego ratującego życie nieprzytomnego strażaka w zadymionym pomieszczeniu. Nie obyło się również bez dokładnego poznania wozu strażackiego: każdy przedszkolak zajrzał do środka.

Przedszkolaki czekały z niecierpliwością na rozstrzygnięcie Konkursu Strażackiego. Każdy kto stworzył pracę na konkurs został nagrodzony gromkimi brawami oraz dyplomem z małą niespodzianką wręczaną przez samych strażaków.

Ogromne podziękowania dla Druhów OSP w Piasku: MARKA GŁOMBKA, ARKADIUSZA PISARKA, DARIUSZA SZMUK I KRYSTIANA PASTUSZKI za udostępnienie Remizy Strażackiej i poświęcony czas!

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.