Udane zawody

W środę, 21 maja 2014r., na boisku MKS Iskra Pszczyna odbył się Turniej Piłki Nożnej Chłopców i Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy klas III uzyskując II miejsce. Trzecioklasiści zagrali w składzie: Maksymilian Malcharek, Kacper Kozik, Paweł Psik, Mikołaj Dętkoś, Dawid Waszek, Patryk Michulec i Kacper Hanslik.

Chłopakom klas trzecich gratulujemy!!!

Fotor0527203746

kolaż

Mistrzowie Logicznego Myślenia

Nasi uczniowie, którzy startowali w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia, spisali się znakomicie uzyskując następujące tytuły i miejsca:

Marcin Anderko (kl. IIIa) „Mistrz Logicznego Myślenia” –  8 miejsce w kraju;

Maksymilian Malcharek (kl. IIIb) „Ekspert Logicznego Myślenia” – 14 miejsce;

Hanna Loska (kl. Va) „Ekspert Logicznego Myślenia” – 14 miejsce;

Aleksandra Jucha (kl. VIb) „Ekspert Logicznego Myślenia” – 13 miejsce.

Gratulujemy wspaniałych wyników!

KonkursLogiczny

Dzień Matki w bibliotece publicznej

Dnia 26 maja w Bibliotece Publicznej w Piasku odbyła się impreza środowiskowa „Dzień Matki w bibliotece „,  w której uczestniczyła grupa Pingwinków  z wychowawcami Aliną Bałuch i Grażyną Wąsowską, gośćmi specjalnymi były mamy przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały piosenki ilustrowane ruchem  z akompaniamentem Pani Haliny Kędzior na akordeonie, prośby książki i obietnice dzieci. Wiele emocji wywołały konkursy z nagrodami, podczas których Mamy miały okazję obserwować swoje dzieci podczas zabawy i ich pracę zespołową. Po dość trudnym teście na znajomość bajek odbyło się „Pasowanie na czytelnika”, miłym akcentem było wręczenie upominków nowym czytelnikom przez Panią Halinę – książki ufundowała Miejsko – Powiatowa Biblioteka w Pszczynie.
Imprezę urozmaiciła humorystyczna inscenizacja uczennic klasy piątej „Jaś i Małgosia” pod kierunkiem Marioli Jaworskiej.
Uroczystość zakończyło spotkanie z Mamami w przedszkolu, gdzie dzieci „śpiewająco” złożyły życzenia i rozdały upominki.

Alina Bałuch i Grażyna Wąsowska

Dzień mamy w przedszkolu