Jak to kiedyś było…

Uczniowie klasy IIIa podczas lekcji muzyki spotkali się z wyjątkowym gościem. W zajęciach udział wzięła Pani Jadwiga Masny – nauczyciel muzyki, ekspert od regionalizmu, a także juror wielu konkursów muzycznych i regionalnych. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali historii Śląska i związanych z regionem tradycjami. Dowiedzieli się o strojach śląskich, w które na co dzień, jak i w dni świąteczne ubrani byli dorośli i dzieci. Uczniowie poznali zabawy oraz wyliczanki charakterystyczne dla naszego regionu. Mieli okazję pochwalić się znajomością śląskich słów oraz poznanych na lekcjach śląskich pieśni i tańców. Pani Jadwiga prowadzi znany zespół regionalny Radostowianki, dlatego udzieliła kilku cennych rad związanych z tańcem. Trzecioklasiści będą mieli wkrótce okazję zaprezentować swoje umiejętności na Pikniku Rodzinnym.

Dziękujemy Pani Jadzi Masny za wspaniałą lekcję muzyki!!!

 

karinabieszczad

karinabieszczad