Wycieczka do Wieliczki

22 maja klasy trzecie pojechały do zabytkowej Kopalni Soli „Wieliczka”. Wzięły udział w warsztatach „Śladami legend wielickiej kopalni”. Trzecioklasiści mieli okazję poznać Skarbnika, wziąć udział w zabawach i zawodach oraz krótkiej inscenizacji związanej z legendą o św. Kindze. Zobaczyli wiele pięknych miejsc w wielickiej kopalni, usłyszeli sporo ciekawostek na jej temat. Mieli okazję zobaczyć dwie nowoczesne ekspozycje multimedialne, w tym prezentację 5D. Z pewnością wycieczka była kształcącym przeżyciem dla klas trzecich, wzbogaciła ich wiedzę oraz dała okazję do dobrej zabawy.

Fotor0522174350 Fotor052217429Fotor0522190522

„Kameleonki” w pszczyńskiej Warowni

Kolaże2

Pani Alina Górka wraz z Anną Żupą 20 maja wybrały się z grupą „Kameleonków” do pszczyńskiej Warowni. Dzieci miały możliwość przenieść się w zamierzchłe czasy – poznając życie królewskiego dworu, rycerzy i królów. Wielką atrakcją było m.in. „Pasowanie na rycerza”, w którym każde dziecko odważnie uczestniczyło. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tej wycieczki w galerii.

Trzeci czwartek lekkoatletyczny

W związku z niesprzyjającą pogodą, trzeci czwartek lekkoatletyczny został przeniesiony na poniedziałek 19 maja. Startowało w nim 26 uczniów z kl. III – VI.
Medalowe miejsca zdobyli:
z kl. IV i mł:

• Patrycja Pastuszka – I miejsce w biegu na 600 m
  • Paweł Psik – II miejsce w biegu na 300 m
  • Jakub Basa – III miejsce w biegu na 300 m i III miejsce w skoku w dal

z kl. V:

• Marta Kolarczyk – I miejsce w skoku w dal
  • Stefania Korcz – III miejsce w skoku w dal
  • Agnieszka Nosek – II miejsce w biegu na 60 m

z kl. VI:

• Bernadeta Spyra – II miejsce w rzucie piłeczką palantową i III miejsce w biegu na 60 m
  • Aleksandra Paliczka – II miejsce w biegu na 300 m
  • Julia Malcher – III miejsce w biegu na 60 m
  • Karolina Śleziona – III miejsce w biegu na 300

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i startującym w zawodach. Zapraszamy do dalszej rywalizacji już 22 maja.