Zajęcia otwarte z języka francuskiego

W czwartkowe popołudnie, 25 października w naszej szkole można było usłyszeć francuskie śpiewy i konwersacje. Wszystko to za sprawą Ósmoklasistów, którzy przygotowali występ dla swoich Rodzin. Zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i językowe.

Spotkaliśmy samego Napoleona Bonaparte, ekscentrycznego Yves Saint Laurent, charyzmatyczną Coco Chanel oraz najpiękniejsze modelki, prezentujące wieczorową kolekcję Haute Couture.

Podsłuchaliśmy o czym rozmawiają w kawiarni piękne paryżanki. Stylową taksówką zwiedziliśmy stolicę Francji, gdzie spotkaliśmy typowego Francuza i świetnego mima. Przyglądaliśmy się również  znakomitej grze w „boules”. Podziwialiśmy przy pracy wyśmienitych kucharzy ze szkoły Cordon Bleu!

Nie zabrakło sław ze świata sportu! Zaszczycili nas swoją obecnością Alberto Tomba oraz Zinédine Zidane.

Na zakończenie spotkania uczniowie wraz z Rodzicami rozwiązali quiz językowy i skosztowali specjałów kuchni francuskiej.

Gratuluję Uczniom udanego występu! Zaś wszystkim Gościom serdecznie dziękuję za przybycie.

Merci beaucoup

Zajęcia otwarte SP10