Obrazki

Wizyta w piekarni kl.III d

„Z wizytą w piekarni ”
Wyjście do piekarni było poprzedzone lekcjami o tematyce „Skąd się bierze chleb”, na których uczniowie mogli zapoznać się z procesem powstawania pieczywa, do czego służą różne produkty, co można
z nich zrobić oraz jak ważne miejsce zajmuje w piramidzie żywienia chleb zwłaszcza ciemny.
Podczas wizyty w piekarni uczniowie zapoznali się z poszczególnymi fazami pieczenia chleba. Na zakończenie wizyty zostali poczęstowani pysznymi pączkami i bułeczkami.
Serdecznie dziękujemy państwu Urbańczyk za gościnność i bardzo
miłą atmosferę .
1507134997158_resized_1

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR” JUŻ ZA NAMI!

16 marca uczniowie naszego zespołu wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. 56 uczniów z klas II – VI zmagało się z zadaniami wymagającymi ogromnego skupienia i wytrwałości. Konkurs miał charakter jednorazowego testu, na który uczniowie mieli 75 minut. Zadania były złożone, nieszablonowe obejmujące szeroki zakres umiejętności i wiedzy  matematycznej. Międzynarodowy konkurs jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Teraz pozostaje długie oczekiwanie na wyniki. Trzymamy kciuki i  życzymy jak największej ilości wyróżnień i wyników b. dobrych.

collageprintspah~1489959670465-b4bfd340-1d00-4f37-9aa3-7a7f74f7b50a_L

Wyniki konkursu „różańcowego”.

20151103_174749

W październiku zorganizowano konkurs na najpiękniejszy różaniec.

W konkursie wzięło udział 58 osób. Różańce były wykonane z różnych materiałów, oryginalność, pomysłowość naszych uczniów (również  ich rodziców ), piękne wykonanie mogliśmy podziwiać na szkolnych korytarzach.

Spośród tak dużej ilości pięknych różańców, trudno było wybrać te najpiękniejsze.

Komisja przyznała miejsca i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.