Migowy dla dzieci słyszących

Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny

Ekspert Modułu III, Magdalena Maduaka

Organizator: Jowita Łechtańska, MiguMig – zabawy z językiem migowym.

W ramach modułu III zaprosiłam uczniów do wspólnej zabawy z piosenką „A ja lubię luty”, którą przygotowała w/w Ekspertka z profilu Jazzowanki!

Zajęcia z języka migowego są dla dzieci słyszących, gdzie jednym z głównych celów jest proces realizacji założeń edukacji włączającej. Uczenie wzajemnej tolerancji, wrażliwości, otwartości, poznawanie i poszanowanie praw innych, integrowanie uczniów niepełnosprawnych i pełno- sprawnych, a także uczniów innych narodowości, języków i kultur.

Uczestnikami zabawy z piosenką „A ja lubię luty” są uczniowie klas 1-3. Dzieci rozwijały wyobraźnię muzyczną i doskonaliły różne formy ruchu przy muzyce. Mali tancerze bardzo chętnie migali i cieszyli się z nowo poznanych słów w innym języku.