Wiersze pędzlem malowane

Na plastyce uczniowie klasy III awykonali prace plastyczne do wierszy Marii Konopnickiej. Usłyszeli kilka wierszy tej autorski i sami dokonali wyboru, który chcą zilustrować. Mieli też swobodę, co do techniki wykonania oraz formatu papieru. Powstało 20 pięknych prac. Rodzice podczas wywiadówki oraz nauczyciele oddawali głosy na najciekawsze prace. Wybór był trudny, ale wyniki bardzo jednoznaczne. Agata i Nadia z klasy 6 a przeliczyły głosy i ogłosiły wyniki. Oto nasi zwycięzcy:

Pola Staszewska – I miejsce, Agata Penszor -II miejsce, Julia Ryt III miejsce. Wyróżnienia otrzymały: Marlena Loranty oraz Jagoda Krakowska.

Podziwiam talenty swoich uczennic. To było niezwykłe doświadczenie, które sprawiło mi wiele radości.

Człowiek myślący to człowiek wdzięczny (Anonim)

W piątek, 18 listopada, uczniowie klasy 8a gościli panią Kalisę. Opowiadała ona o tym, jak wygląda codzienne życie w Indiach – w stanie Goa, z którego pochodzi.

Ósmoklasiści poznali ciekawostki dotyczące diety, sposobu ubierania się, budowania domów, edukacji. Dowiedzieli się także o ludziach, którzy wywarli największy wpływ na życie społeczno-religijne Hindusów: świętym Tomaszu, Matce Teresie, Sadhu Sundarze Singhu, Williamie Careyu, Huldzie i Marku Buntainach. Rozmawiano w języku angielskim.

Na zakończenie nasz gość zachęcał do bycia wdzięcznym za każdy przejaw dobroci i wsparcia, za bliskich i przyjaciół, za bieżącą wodę, za dach nad głową, za możliwość uczenia się i zdobywania wiedzy, umiejętności potrzebnych w życiu zawodowym. Dziękujemy za wspaniałą lekcję wychowawczą!:-)