Człowiek myślący to człowiek wdzięczny (Anonim)

W piątek, 18 listopada, uczniowie klasy 8a gościli panią Kalisę. Opowiadała ona o tym, jak wygląda codzienne życie w Indiach – w stanie Goa, z którego pochodzi. 

Ósmoklasiści poznali ciekawostki dotyczące diety, sposobu ubierania się, budowania domów, edukacji. Dowiedzieli się także o ludziach, którzy wywarli największy wpływ na życie społeczno-religijne Hindusów: świętym Tomaszu, Matce Teresie, Sadhu Sundarze Singhu, Williamie Careyu, Huldzie i Marku Buntainach. Rozmawiano w języku angielskim.

Na zakończenie nasz gość zachęcał do bycia wdzięcznym za każdy przejaw dobroci i wsparcia, za bliskich i przyjaciół, za bieżącą wodę, za dach nad głową, za możliwość uczenia się i zdobywania wiedzy, umiejętności potrzebnych w życiu zawodowym. Dziękujemy za wspaniałą lekcję wychowawczą!:-)