Polszczyzna bliska naszemu sercu

W lutym obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”. Troska o język ojczysty to dbałość o naszą historię i tożsamość. Polszczyzna jest jednym z 25 najpopularniejszych języków na świecie, posługuje się nią ponad 40 mln ludzi w Polsce i poza jej granicami.                                                          Uczniowie klasy II b uczestniczyli w „Konkursie pięknego czytania”. Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie wrażliwości dzieci na piękno polskiej mowy, rozwijanie umiejętności interpretacji tekstu literackiego, doskonalenie dykcji. Ważne było stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami innych.

Tytuł „Mistrza/Mistrzyni pięknego czytania” zdobyli:                                                                                     Adam Bankiel, Maja Ryguła, Karol Wagner.      „Wicemistrzynią pięknego czytania” została Emilka Wardziak.

Dziękujemy pani Magdalenie Szymczak za pracę w jury.

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu. Przygotowali się wyśmienicie. Wielkie brawa dla zwycięzców!PhotoGrid_1583167890453

 PhotoGrid_1583174327411