Lekcja w Filharmonii Śląskiej

Dzisiaj klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do Filharmonii Śląskiej w Katowicach. W pierwszej kolejności  uczniowie zwiedzili budynek filharmonii, jechali windą, z której nie każdy może korzystać. Była to olbrzymia winda, w której zmieściły się aż trzy klasy wraz z opiekunami. Byli również w kawiarni uczęszczanej przez muzyków i pracowników filharmonii. Zwiedzili, w przerwie trwającej próby, dużą salę koncertową. Tam specjalnie dla nas muzyk zaprezentował nam kontrabas, grając fragment  utworu.

Następnie udaliśmy się na małą salkę koncertową, gdzie odbyła się lekcja pt. „Opowieść o dawnych instrumentach”. Uczniowie mogli zobaczyć i posłuchać bardzo starych instrumentów – klawesyn, viola de gamba, flety z różnych stron świata. Instrument te dały początek takim instrumentom jak fortepian, wiolonczela czy różne odmiany fletów.

Uczniowie wysłuchali utworów granych na tych instrumentach. Szczęśliwcy mieli możliwość akompaniowania muzykom na instrumentach perkusyjnych.

Spotkania z rodzicami

Zapraszamy na spotkania z rodzicami w środę 23 listopada 2016 r.

kl. 1 – Odwołana
kl. 2a, 16.30, s. 2
kl. 2b, 17.00, s. 9
kl. 2c, 18.00, s. 9
kl. 2d, 16.30, s. 3
kl. 3a, 16.45, s. 1
kl. 3b, 18.00, s. 1
kl. 3c, 17.45, s. 2
kl. 4a, 17.00, s. 11
kl. 4b, 17.00, s. 8
kl. 5a, 17.00, s. 7
kl. 5b, 17.30, s. 4
kl. 6a, 17.45, s. 6
kl. 6b, 17.45, s. 5

Szlachetna paczka

szlachetna paczka

Boże Narodzenie to szczególny czas dzielenia się z innymi . To  okres, w którym okazujemy sobie wzajemną pomoc i życzliwość.  W związku z tym nasz Zespół Szkolno – Przedszkolny w tym roku po raz pierwszy organizuje pomoc dla najbardziej potrzebujących w ramach akcji
SZLACHETNA PACZKA.
Wybraliśmy rodzinę – samotną matkę z niepełnosprawnym umysłowo synem i dużymi problemami finansowymi.

Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o włączenie się do świątecznej pomocy.
Dary w postaci datków pieniężnych lub konkretnych rzeczy materialnych zbieramy w terminie od 23 listopada (środa)
do 7 grudnia (środa).
Punktem zbiórki jest ZSP w Piasku.

Prosimy o darowanie nowych rzeczy.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !!!

Szczegółowe informacje na temat sytuacji wybranej rodziny oraz jej potrzeb znajdują się w załączniku szlachetna-paczka. Więcej informacji dotyczących przeprowadzanej akcji pomocy pod numerem telefonu 513744500.