Półkolonie turnus I

W poniedziałek 27 czerwca rozpoczyna się 1 turnus półkolonii – zbiórka uczniów w szkole o godzinie 8.50.

Harmonogram:
poniedziałek: wycieczka do Szczyrku na Biały Krzyż
godziny: 9.00 – 15.00

wtorek: wycieczka do Pszczyny – zajęcia edukacyjne „Zamkowa przygoda”

środa: Wyjazd do kina w Czechowicach – Dziedzicach w Starej Kablowni

czwartek: wyjazd do Parku wodnego „Aquarium” Żory

piątek: wyjazd do Bielska  – Białej  „Zabawowo”, Cygański Las
godziny 9.00 – 14.00

Kierownik:  Elżbieta Sobiech – I turnus

Wychowawcy – I turnus:
Beata Szymura
Karina Głowacka – Bieszczad
Aleksandra Skapczyk
Monika Kubicka
Karolina Zioło
Katarzyna Zioło

Półkolonie zgłoszone w Rejestrze zgłoszeń wypoczynku MEN
Nr zgłoszenia 8319/SLA/2016

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016

Zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Dziękujemy trzecioklasistom za bogaty program artystyczny. Było kolorowo, radośnie, muzycznie i tanecznie!

Czterdziestu jeden szóstoklasistów pożegnało się z koleżankami
i kolegami, nauczycielami i innymi pracownikami szkoły.  Po raz ostatni odebrali świadectwa. Aż siedemnastu uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkoły Podstawowej nr 10 w Piasku w roku szkolnym 2015/2016 otrzymała Maja Bilek.

Maja

Piątoklasiści w imieniu wszystkich uczniów pożegnali odchodzących kolegów i koleżanki oraz ofiarowali im małe upominki. Na zakończenie obecna przewodnicząca Szkolnej Rady Uczniowskiej, Maja Bilek, przekazała władzę nowej przewodniczącej, Małgorzacie Helios.

Zdjęcia z uroczystości w albumie.

pizap.com14667718010301

Żywy obraz Jana Matejki w Parku Pszczyńskim na 1050- lecie Chrztu Polski

22 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu jakim było przedstawienie żywego obrazu Jana Matejki pt „Zaprowadzenie chrześcijaństwa”, w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w  Pszczynie.

BeFunkyCollage (2)

Młodzież wcieliła się w role postaci z obrazu wspomnianego malarza i w artystyczny sposób z ciekawym komentarzem historycznym, wspaniałymi rekwizytami i oprawą muzyczną przybliżyła nam to wielkie wydarzenie, jakim był Chrzest Polski.

Po skończonej prezentacji zrobiliśmy zdjęcia z aktorami i udaliśmy się do kościoła Wszystkich Świętych, podziękować za nasz chrzest, naszych rodziców i chrzestnych,

Był to bardzo upalny dzień dlatego też nie zabrakło przyjemności w postaci lodów od „Czarneckiego”, którymi delektowaliśmy się na pszczyńskim rynku.