„Nie możemy zrobić nic wielkiego-za to małe rzeczy z wielką miłością”-podsumowanie Dnia Misyjnego w naszej szkole.

22 października w tygodniu misyjnym, przeżywaliśmy dzień pod hasłem „Pomagamy innym”. Aby nasza pomoc była skuteczna, uczniowie już kilka dni wcześniej przygotowywali różne artykuły do misyjnego kiermaszu. Wykonali piękne kolorowe różańce, bransoletki oraz lukrowali pierniki, były również pyszne ciasta, upieczone przez mamy naszych uczniów.

W artystycznym programie o tematyce misyjnej nie zabrakło śpiewu, tańca, gry na instrumentach, tak bardzo charakterystycznych dla egzotycznej Afryki. Poznaliśmy również problemy z jakimi borykają się milionowe rzesze ludzi, w tym dzieci mieszkające na różnych kontynentach.

Gościliśmy wolontariuszy biorących udział w ogólnopolskim projekcie „Młodzi dla Kamerunu”. Z opowiadań  wolontariuszki, która uczestniczyła w wyprawie do Kamerunu, poznaliśmy sytuację dzieci w tym kraju, gdzie ogromnym  problemem jest brak edukacji. Podczas projekcji filmu zobaczyliśmy z jak wielkim poświęceniem i determinacją mieszkańcy całej wioski budują szkołę, ze środków pochodzących z wspomnianego projektu.

W tym dniu otwarliśmy swoje serca na potrzeby innych, a słowa Matki Teresy z Kalkuty „Nie możemy zrobić nic wielkiego-za to małe rzeczy z wielką miłością”-wybrzmiały szczególnie. Zebraliśmy w czasie misyjnego kiermaszu sumę 543 zł. 89 gr., którą przekazaliśmy na budowę szkoły w Kamerunie.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie tego dnia p. J. Kukli, p. M. Jaworskiej, uczniom biorącym udział w przedstawieniu,(mówiącym , śpiewającym i tańczącym) mamom, które upiekły ciasta, uczennicom: Dagmarze, Nadii, Idze Skaźnik, Emilce Kapias, Małgosi Helios, Karolinie Pisarek, Joasi Nosek, Emilce Stawowczyk za piękne różańce, Mikołajowi Dętkosiowi za bransoletki i uczniom sprzedającym na kiermaszu misyjnym.

PRZYBORY  SZKOLNE DLA KAMERUNU

przybory plakat

W dniach od 25-27 lutego 2015 r. uczniowie przeżywali rekolekcje wielkopostne. Były one prowadzone w duchu misyjnym przez świeckich rekolekcjonistów, zaangażowanych w projekt „Młodzi dla Kamerunu”. Uczniowie poznali działalność placówek misyjnych w Afryce i ogromne problemy swoich rówieśników, którzy chcą się uczyć poznawać świat i realizować swoje marzenia. Chcąc pomóc w edukacji najbiedniejszych zebraliśmy dwa kartony przyborów szkolnych, które zostały wysłane do Kamerunu. 10981813_927165120648145_7068814837192891827_n