Przytulanie drzew

„Drzewa są po prostu piękne, potrzebują tak niewiele, bo słońca, deszczu – a od nas szacunku” cyt. Ł. Borowicz

10 października uczniowie klas II a i III a obchodzili Światowy Dzień Drzewa (w Polsce obchody tego dnia odbywają się od 2002 r.). Dzieci bardzo aktywnie obcowały z przepiękną polską przyrodą. Przypominały nazwy najczęściej występujących w Polsce drzew iglastych i liściastych, rozpoznawały je w najbliższym otoczeniu, robiły odciski kory oraz plakaty, które przypominały o znaczeniu drzew dla środowiska naturalnego i człowieka. Dowiedziały się o zagrożeniach jakie niosą ze sobą: gospodarka rabunkowa, zanieczyszczenie powietrza i inne szkody wyrządzone naturze. Z tego właśnie powodu wiele szeroko rozpowszechnionych niegdyś gatunków drzew, dziś jest zagrożonych na swoich naturalnych stanowiskach (np. jodła).

Obchody zakończono przytulaniem drzew.

Fotor01010203453 Dzień Drzewa 1