Drugoklasiści kiszą kapustę

Fotor01023152842

Fotor0102315380

 

23 października drugoklasiści udali się do Kaniówki, aby wziąć udział w kiszeniu kapusty, zajęciach zorganizowanych pod kierownictwem Pani Barbary Psik. Zaproszona została Pani Bernadeta Grolik, która przedstawiła nam własnym słowem i działaniem prezentację kiszenia kapusty. Pani Bernadka w Izbie Tradycji uruchomiła dawny sprzęt do krążenia kapusty i każdy miał okazję spróbować tej ciężkiej pracy kręcąc korbą. Następnie odbyło się szorowanie nóg i deptanie kapusty przez wybranych uczniów. Każdy uczeń kisił kapustę w słoikach ubijając tłuczkiem. Na koniec odbyła się degustacja dań z kiszonej kapusty. Składam podziękowania Pani Bernadecie Grolik za to, że przeprowadziła dla nas wspaniałą żywą lekcję regionalną. Dziękujemy Paniom: Barbarze Psik, Magdalenie Uliasz i Sabinie Staisz.