Ptaki wracają z ciepłych krajów

18 marca 2014 r. dzieci z grupy Żyrafek zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte, których tematem były ptaki wracające z ciepłych krajów. Nieodzownym zwiastunem wiosny i zarazem najmilej kojarzącym się ptakiem jest bocian i to o jego zwyczajach, powrotach z dalekich krajów mowa była na zajęciach. Rodzice mogli poobserwować pracę swoich dzieci podczas zabaw i przypomnieć sobie jak to było, kiedy oni sami uczęszczali do przedszkola :-)

Mariola Pastuszka

Witaj wiosno!

W klasie III a zapachniało wiosną. Ta wyjątkowa pora roku rozbudziła wśród trzecioklasistów apetyt na smaczne i kolorowe kanapki. Ale nie tylko…

Fotor0320192556

Uczniowie na powitanie wiosny ułożyli wiersz:

„Wiosenny wiersz”

Miła, czarująca wiosna

białe zawilce przyniosła.

Małe pszczoły bzykają

słodki nektar zbierają.

Złote, gorące słońce

ogrzewa małe zające.

Wiosenne kwiaty zakwitają

a nad nimi motyle fruwają.

Powiatowy konkurs programowania Baltie 2014

baltieWe wtorek odbył się w naszej szkole powiatowy etap konkursu programowania Baltie 2014. Wzięło w nim udział siedmiu uczniów z naszej szkoły. Musieli się zmierzyć z rozwiązaniem 6 zadań z programowania.

Do etapu wojewódzkiego przeszli: Dawid Chojecki, Marek Mianowski, Emilia Śleziona, Julia Skamarajtys i Julia Kania. Etap wojewódzki odbędzie się w Tychach 31 marca.