Spartakiada 2012

12 czerwca 2012 r. odbyła się Pszczyńska Spartakiada Młodzieży, w której wzięło udział 23 uczniów z klas IV-VI. W poszczególnych konkurencjach lekkoatletycznych startowali najlepsi sportowcy ze szkoły.

Uczniowie z kl. IV, biegający w sztafecie wahadłowej awansowali do finału i ukończyli ten bieg na 6 miejscu. W skład sztafety wchodzili: Monika Goldman, Aleksandra Paliczka, Julia Malcher, Karolina Śleziona, Joanna Stecko, Patryk Tatarczuch, Patryk Kopeć, Paweł Bratek, Mateusz Ryguła i Lucjan Łakota.

W pozostałych konkurencjach szkołę reprezentowali najlepsi zawodnicy ze szkoły:

  • Marta Kotwasińska i Bartosz Sosna z kl. V w biegu na 60 m,
  • Karolina Kalinowska i Grzegorz Ryguła z kl. VI w biegu na 60 m,
  • Natalia Poleś i Kamil Kopeć z kl. V w biegu na 300 m,
  • Klaudia Skrzypczyk z kl. VI. w biegu na 600 m,
  • Robert Warkocz z kl. VI w biegu na 1000 m,
  • Julia Malcher i Mateusz Ryguła z kl. IV w skoku w dal,
  • Katarzyna Wolszczak z kl. V i Damian Bojdoł z kl. VI w skoku w dal,
  • Zofia Kłapyta i Paweł Bratek z kl. IV w rzucie piłeczką palantową,
  • Sonia Malcharek i Piotr Brauntsch z kl. VI w rzucie piłeczką palantową.

Znakomite wyniki uzyskali i medalistami spartakiady zostali: Marta – I miejsce na 60 m z czasem 9,12 sek., Grzegorz – II miejsce na 6o m z czasem 8,27 sek. Pozostali zawodnicy również spisali się bardzo dobrze, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce.

Gratulujemy bardzo dobrego startu i wysokich osiągnięć! Życzymy dalszych sukcesów!