Z wizytą w Kaniówce

 

Uczniowie klasy IIIa zakończyli cykl lekcji pt. Tradycje ludowe, dlatego 15 maja wybrali się do Ośrodka Kultury Kaniówka w Piasku, aby utrwalić zdobyte wiadomości i jeszcze więcej dowiedzieć się o naszym regionie. W Kaniówce znajduje się Izba Tradycji, w której zgromadzono meble i sprzęty gospodarskie, będące wyposażeniem chat chłopskich, śląskie stroje ludowe, zbiór malarstwa ludowego oraz instrumenty muzyczne. Wspaniałym przewodnikiem okazał się pan Marian Marekwia, który przyczynił się do powstania tego ośrodka w Piasku, a obecnie jest bardzo aktywnym członkiem Zespołu Ludowego Pioskowianie. Pan Marekwia opowiedział, w bardzo przystępny sposób, o życiu codziennym na śląskiej wsi, zaprezentował działanie starych narzędzi, przybliżył dzieciom dawne tradycje ludowe.

Warto było odwiedzić Izbę Tradycji w Piasku. Jeszcze raz bardzo dziękujemy naszemu przewodnikowi.

Uczniowie klasy III a z wychowawcą.

Zobacz więcej.