Festiwal 2.0

W dniu dzisiejszym odbył się Festiwal 2.0 podsumowujący projekty edukacyjne realizowane przez uczniów w ramach projektu Szkoła z Klasą 2.0.

Przez prawie dwie godziny uczniowie dzielili się wiedzą z różnych dziedzin: matematyki, przyrody, techniki, religii oraz języków: polskiego i angielskiego. Można było m. in. zobaczyć układy słoneczne, futurystyczne osiedla, albumy o naszych patronach, dowiedzieć się jak przekazywano wiadomości od najdawniejszych czasów, skąd się bierze światło, jak wyglądała nasza szkoła za czasów naszych dziadków i rodziców.

Pierwszoklasiści w teatrze

30 maja 2012 roku uczniowie klas pierwszych udali się do Teatru Małego w Tychach. Obejrzeli przedstawienie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Była to nowa autorska wersja znanej bajki o Wawelskim Smoku pod tytułem Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka. Była to opowieść o przyjaźni, lojalności podana w sposób wesoły i dowcipny.