Hermes w teatrze

24 stycznia uczniowie klas V naszej szkoły pojechali do Oświęcimskiego Centrum Kultury na spektakl pt.:”Hermes w teatrze”. Była to współczesna adaptacja mitologii greckiej.

Tytułowy Hermes wymyka się z Olimpu i bierze udział w tworzeniu sztuki teatralnej o tematyce mitologicznej. Hermes jest aktorem, rekwizytorem (z Olimpu przynosi tarczę i włócznię Ateny, przepaskę Afrodyty), asystentem reżysera, a przede wszystkim opisuje aktorom postacie mitologiczne, które mają zagrać.

Sztuka była bardzo zabawna. Uczniów szczególnie rozbawiła scena, w której trzy boginie: Afrodyta, Hera i Atena walczą o jabłko „dla najpiękniejszej”, prezentując swoje atuty niczym uczestniczki współczesnego konkursów miss. Taka uwspółcześniona wersja mitologii była warta obejrzenia.